Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Миене на двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Много "умни" отговори прочетох все пак Колега, загрей си ДВГ нормално, после го напръскай с обезмаслител или нафта ако е с нафта изчакай 10 мин преди да пръскаш иначе ще бягаш с пожарогаситела после измий добре със студена вода. Няма опастност да се пукне ДВГ, защото няма да е загрят до червено, нали Топлината е добър катализатор за химичните реакции между мизерията и миещия препарат и спомага за по-добро измиване. Втория плюс е че ДВГ ще изсъхне доста по-бързо. И последно - след измиването не пали колата поне 3 - 4 часа. Ако влезе вода където не трябва, за това време тя ще се изпари от топлината на ДВГ. По възмжност остави капака отворен, така ще ускориш изсушаването. Ако спазиш тези инструкции, няма да имаш проблеми а чист работещ ДВГ .
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #17
      Dido_Lyubenov написа:
      Много "умни" отговори прочетох все пак Колега, загрей си ДВГ нормално, после го напръскай с обезмаслител или нафта ако е с нафта изчакай 10 мин преди да пръскаш иначе ще бягаш с пожарогаситела после измий добре със студена вода. Няма опастност да се пукне ДВГ, защото няма да е загрят до червено, нали Топлината е добър катализатор за химичните реакции между мизерията и миещия препарат и спомага за по-добро измиване. Втория плюс е че ДВГ ще изсъхне доста по-бързо. И последно - след измиването не пали колата поне 3 - 4 часа. Ако влезе вода където не трябва, за това време тя ще се изпари от топлината на ДВГ. По възмжност остави капака отворен, така ще ускориш изсушаването. Ако спазиш тези инструкции, няма да имаш проблеми а чист работещ ДВГ .
      Съгласен съм с колегата Dido_Lyubenov да си позагрееш ДВГ преди да миеш в смисъл такъв че ако някаде влезе вода ще се изпари по бързо, но гледай да него "прегрееш" всмисал като почнеш да пръскаш да не се пукне.Запали колата оставия да работи около 5 мин.(мисля че ще са ти достатъчни да постигнеш желаната температура) после го напръскай с обезмаслител Меглио (аз мих с такъв и го изми много качествено) струва 2лв. но си вземи и един пълнител щото само едно шише няма да ти стигне,остави го да подейства 1-2мин. и след това го изплакни обилно.Сега има два варианта или я палиш веднага (който не ти го препоръчвам но има такава практика) или с отворен капак я остави на слънце 2-3 часа да изсъхне (гледай деня да е слънчев и по възможност топъл) след което я запали и я остави да работи поне 10мин.Ако ги направиш тези неща 99.9% съм сигурен че няма да имаш проблем и двигателят ще ти лъска :D ИЗВИНЯВАМ СЕ предварително за някой дублирани части от поста на колегата Dido_Lyubenov. Успех и пиши резултата.

      Коментар


        #18
        Послушай горните два поста,това и аз го подкрепям,но на запален двигател не я мии,ако искаш да продължи да ти служи вярно колата.
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар


          #19
          Колега, така или иначе ще сваляш капака на главата - за къв ... ти е да миеш двигателя предварително? След като си свалиш капака - измий си го отделно заедно с капака на клапаните и след като сложиш хубава гарнитура и си сигурен, че не тече - тогава мий останалото!
          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

          Коментар

          Working...
          X