Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми при Fiat stilo 1,9 jtd Моля помагайте!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Само да поправя емзо, че потенциометърът на педала на газта е 245 лв, а не 1000 !!!

    Коментар


      #17
      На 1.6 може и да е !
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Ами, всъщност би трябвало да е един и същ, ето и конкретно за 1.9jtd 115 в ахм:http://axm-auto.com/index2.php?brand...bcat=362Все пак, нека колегата не остава с грешно впечатление, защото за маховика и инжекторите е ясно- на всички по-новички дизели са много скъпи

        Коментар


          #19
          Проблеми при Fiat stilo 1,9 jtd Моля помагайте!!!

          Да така е аз необвинявам никои, все пак никои не ми е длъжен Относно качествените сервизи и майстори са рядкост вече, повечето като ти правят нещо ти развалят друго нещо и накрая хем и м плащаш и не са си свършили работата че и недоволни. Всеки ден се срещам с много хора, просто такава ми е работата и наблюденията ми говорят че качествения "МАТРИАЛ" е много оскъден.Във форума намерих някакви лично за мен неясни за непросветен като мен маниак на фиат обяснения за смяма на крушки на преден ляв фар. И веднага питам баш майсторите. Пичове трябвали да вадя фара и да откачам подкалник и половината броня???? може ли да ми обясните като на прос човек )) че там едната тема на английски, другата неможах точно да разбера как се прави подяволите.
          Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
          Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
          Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
          Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
          ............

          Коментар


            #20
            Колега, крушката се сменя лесно по принцип, но самия достъп до преден ляв фар е много оскъден. За да я смениш трябва да бръкнеш зад фара, а там няма много място от поставката на акумулатора. За това вариантите наистина са или с откачване на предната броня или със сваляне на подкалника на предната лява гума и самата лява гума(от там ще се отвори дупка до фара за да бръкнеш и да смениш крушката), или пъкк да намериш някоя сръчна мадама с малки ръчички и да бръкне в дупката между фара и акумулатора без да сваляш нищоТова е проблем и при други нови коли не само при Стило...П.С. за сервизите си прав... ако случайно вземеш колата и решиш да я обслужиш при смяната на ремъци търси сервиз с така наречените пети за смяна на ангренажния ремък... че мойта предница поигра малко хип хоп така след като и смениха ремъка, а майсторът се изказа: е кво бе тя така си беше)))Всъщност ти си ЖТД и там не знам как стоят нещата със зацепването на ремъка... но ако се прави с пети търси сервиз с петиИ искай да ти ги покажатАко имаш време може да попрочетеш тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=0Колата си е готина, но наистина има някои проблеми и емзо е наистина много запознат с тях, въпреки че аз поне все още не съм сменял тампон на скоростната кутия, може би ще му дойде времето или пък е бил сменен преди мен

            Коментар


              #21
              Re: Проблеми при Fiat stilo 1,9 jtd Моля помагайте!!!

              idrltd написа:
              Те от моя град Пловдив така като гледам хич не са отзивчиви и пари не искат и на молби не отговарят. Явно ще трябва да се спасявам сам.Относно "моя човек" беше единствения които се отзова, В новия дилар на ФИАТ в гр. Пловдив Ратола се опитаха да ме излъжат с друг автомобил и моя човек ме спаси като те ми говориха за почистване на ЕГР и дребен ремонт а мотора работеше неравномерно и се оказа ГНП коетео беше цифра 3000 лева.Дано да има специалисти по италиански автомобили в Пловдив.
              Колега, отивай при Георги Линчев на ул. София 23. Няма проблем по моето Стило, с който той да не се е преборил, а и не взима някакви космически суми, така че той е твоят човек. Ако ти трябва тел. му ми пиши на лично
              Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp

              Коментар

              Working...
              X