Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблеми след смяна на маслото на скоростната кутия :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблеми след смяна на маслото на скоростната кутия :(

    Колеги реших даси сменя маслото на скоростната кутия и сега незнам защо трудно влизат скоростите даже много трудно !!! И сащо така като вдигна 70 км в час или като я напъна малко да ускори започва едно тресене от ляво и скоростния лост започва да играе от какво може да е :С това с тресенето го имаше и преди смяната на маслото .

    #2
    Кажи каква е колата! Какво масло зареди в скоростите?
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      най-вероятно съединителя ти е тотално заминал, и върви да го сменяш преди да ти направи по-голяма беля ! колко километри си минал с тая кола и кога си я купил ? все така ли беше, и масло по предписанията ли си налял

      Коментар


        #4
        32 хил км съм минал преди 18 месеца я купих маслото забравих марката но е от магазин за италиански коли и продавача ми каза че излиза от производство с такова масло 15 лв литара и сипах 1,5 литра но го сипах през отдушника защото нали има две пропки едната за източване над нея за наливане и със шприца наляхме почти 0,5л и почна да изтича и затова го нялях през отдушника :С но преди това нямах проблем със скоростите :С

        Коментар


          #5
          Ако е съединител цял комплект ли да сивземам или само феродов диск или при смакването се решава това да ви питам това тресене при по рязко ускорение може ли да е от тампона макферсона или някои тампон на скоростната кутия ,а на 70 км в час цялата предница започва да играе най-вече когато епо натоварена колата или по баир нагоре даже педала на съединителя ми играе за скоростния лост дане приказваме тои откача :С

          Коментар


            #6
            Така на първо четене това говори че ти подскача съединителя. Двете обстоятелства по-бързо ускорение или при по натоварена кола значат че се натоварва повече мотора и от там самия съединител. Това значи че задължително сменяш и притискател, т.е. целия комплект! И още нещо - Маслото в скоростите на бива да се налива през отдушника а през пробката отстрани и като започне да изтича значи е достигнало необходимото ниво!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              комплект притискател, феродов и аксиален, и ще се оправи колата според мен, но побързай понеже с това лашкане може да се повреди нещо друго

              Коментар


                #8
                Ще сменям каквода правя :D http://drive.bg/product_info.php?cPa...7&ModelId=8961 какво ще кажите за този съединител или ако можете дами препоръчате някои марка :С а колега и аз знам че маслото се налива от горната пропка и като почне да протича спираш да наливаш но при мене на 400/500 милилитра започна да изтича а трябва да събере почти 1,7л и затова през отдушника :D

                Коментар


                  #9
                  колеги забравих да спомена че семрингата от към скоростната кутития ми тече масло можели от този теч на масло да идва проблема и съеденителя да нее за смяна :С

                  Коментар


                    #10
                    сложи си LUK или Valeo; ами щом е почнала да тече на 500 милитра значи е имало масло в нея;

                    Коментар


                      #11
                      dogydog написа:
                      колеги забравих да спомена че семрингата от към скоростната кутития ми тече масло можели от този теч на масло да идва проблема и съеденителя да нее за смяна :С
                      Май си за скоростна кутия, не бързай със съединителя, макар че и той може да е заминал от прихлъзване, вследствие омасляване.
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #12
                        Според мен не е за скорости. Ако не искаш да рискуваш със съединител може да се прецени дали е подскачал ако притискателя има сини петна! Същото важи и за маховика, та може и той да е заминал!
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря ви колеги за помоща чудя се дали да нея продам да знаете някои да търси пунто спотринг края на 97 ,4 чисто нови амортисьори ,предни носачи нови ,на задните сменени ремонтни комплекти,динамо , стартер, акомулатор варта на 1г 60 amH накраиници , кабели ,свещи накладки предни задни , спирачна течност , лети джанти , 2 аербега ел.фарове стъкла, цвят-небесно синя има само забележки по купето малко

                          Коментар


                            #14
                            dogydog написа:
                            ... чудя се дали да нея продам да знаете някои да търси пунто спотринг края на 97
                            Не знам дали някой ще търси повредено, май ще ти се наложи да го ремонтираш, или да го харизваш на тънкаж на някого.
                            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                            Коментар


                              #15
                              колега немисе занимава вечеда правя само всичко и смених на тази колица мн ме радва колицата мн варви просто и супер разход дава и е със 6 скорости мисля дая дам тънко но с този съединител без даго сменям колко горе долу мога да и искам :С

                              Коментар

                              Working...
                              X