Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Летни гуми - споделете опит!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Летни гуми - споделете опит!

    Колеги,Навъка се запролетя, време е да отмахваме зимните гуми, за да имаме зимни галоши за догодина.Ще споделя моя опит.Центъра е Радиал на Шипченски проход до Универсиада, софия.Купих си летни гуми TOYO, японски, 185/60/14, 100 лв, както си е по каталог.Донесох им алуминиевите джанти, обаче пущините се оказаха адски криви. Поне три от тях. По 20 кинта за изправяне - общо 60лв.Нови винтили, метални хромирани, по 1.5 лв. - 6лвТежести за баланс - 2 лвОбщо - 468 лв.Аз лично от за сега съм доволен от TOYO-to гумата е с 3 улея, без посока, щарката е като на миналите ми летни с които купих колата BRIDGESTONE, но те бяха вече "на галош".Та споделете мнения за летните гуми - кои са добри, кои не стават?А всесезонките ....?
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    #2
    Аз лично всезезонна не бих купил, те са в случай че нямаш намерение да купуваш зимни, а да си перкаш с тях. А иначе определено е време да сваляме зимните, иначе ще заминат. Само да няма изненади - съвсем не е изключение за 1 април да вали сняг За летните съм с много добри впечатления от Hydra Grip на Good Year - държат се изключително добре на мокро - лошото им е че струват пари.

    Коментар


      #3
      Michelin Pilot Exalto RULZ ..малко шумна ама гъзарията иска жертви Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
      Tipo DGT, 1.6 DOHC

      Коментар


        #4
        Днеска оставих коата да и сменят гумите.Напипах едни GOOD YEAR почти чисто нови - с 8мм грайфер и повече произведени средата на 2002г за някви си 65лева двете и сега ги слагам отпред. Предагаха ми и MICHELIN PILOT дето мног го хвалят ама такива сложихме на служебната и хич не ми харесаха - съсипаха и возията, шимни са, кормилото олекна прекалено много защото са много твърди - мисля че си струват само ако имаш много километри - по-бавно се износват. А на Типо-то ми правя 7-800км на година, няма смисъл да се харча.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Yavor написа:
          ...........Предагаха ми и MICHELIN PILOT дето мног го хвалят ама такива сложихме на служебната и хич не ми харесаха - съсипаха и возията, шимни са, кормилото олекна прекалено много защото са много твърди - мисля че си струват само ако имаш много километри - по-бавно се износват. А на Типо-то ми правя 7-800км на година, няма смисъл да се харча.
          Шахмат. Че са шумни шумни са, в това съмнение няма. Но возията???? Напротив ..аз се чудя как може да вози толкова меко 185/55/14 гума. В сравнение с предишните вози направо като файтон . И освен това ми се струва, че самата гума е адски мека. Аре стига реклама.Живи здрави.
          Tipo DGT, 1.6 DOHC

          Коментар


            #6
            bebop написа:
            Yavor написа:
            ...........Предагаха ми и MICHELIN PILOT дето мног го хвалят ама такива сложихме на служебната и хич не ми харесаха - съсипаха и возията, шимни са, кормилото олекна прекалено много защото са много твърди - мисля че си струват само ако имаш много километри - по-бавно се износват. А на Типо-то ми правя 7-800км на година, няма смисъл да се харча.
            Шахмат. Че са шумни шумни са, в това съмнение няма. Но возията???? Напротив ..аз се чудя как може да вози толкова меко 185/55/14 гума. В сравнение с предишните вози направо като файтон . И освен това ми се струва, че самата гума е адски мека. Аре стига реклама.Живи здрави.
            Ами ако досега не си карал хубав GOOD YEAR или DUNLOP то значи че нищо не си разбрал за хубава возия от гума. Ако пък си бил и с някакви 7-8 годишни вдървени галоши(дори и да имат грайфер) то сле дтях всяко по-нова гума ти се струва самолет.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Моята Темпра а взех с CEAT Spider 175/65/14 и миналото лято ги карах ... зимата ги смених със нови зимни Kormoran 175/65/14 ..... доволен съм и от летните и от зимните ... в летните има още хляб и ще ги търкалям и това лято ...
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                NOKIAN е моята марка гуми - и за зимни и за лятни! Скандинавско качество без компромис!

                Коментар


                  #9
                  Вчера сложих на пунтото две нови Lassa Atracta, 165/65/R14, по 76 лв. Направих няколко кръгчета из града за проба, разходих се до Арбанаси... Много добре се държат на пътя, а и управлението е леко. Малко шумнички ми се струват. Избрах тази марка, защото зимата карах с Lassa SNOWAYS II и останах много доволен от тях.
                  Пунто 75 1.2 MPI '94

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък си взех 4 чистак бърсак нови Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Firestone-ки за по 96лв. бройката. Знам, че доста хора от форума не са привърженици на всесезонните, но ми ги препоръчаха от ДИАНА на околовръстното, та реших да ги пробвам. Незнам защо сте толкова против тях, но като се замисля тази зима беше доста кратка и според мене нямаше никакъв смисъл да си копувам зимни "галоши". А забравих да спомена, че размерът им е 175/70/14.
                    FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                    Коментар


                      #11
                      На Дедрата взехме 4 броя чисто нови Семперит конфорт лайф 185/60/14. Много са меки и конфорта е страхотен, а също и волана много улекна. Но в сравнение с досегашните Бриджистоун Потенца 195/60/14 са по-нестабилни, което може би идва от това, че са нови и пластични, а старите бяха станали като пластмасови. С Бриджистоуна колата возаше, като каруца, но по- малко се накланяше.А, цената на семперита е 96 лв. за брой.
                      Lancia Lybra EXECUTIVE 2,4 jtd 150+ к.с. 2003'
                      Alfa Romeo 156 1,6 TS 120 к.с. 1997'
                      ex. Lancia Dedra 1,6 90 к.с. 1990

                      Коментар


                        #12
                        аз съм много доволен от Дънлоп SP Sport 01 , 185-60-14.
                        Италианските коли са номер 1

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък съм си много доволен от всесезонните гуми.Досега съм пробвал десетина марки, но истината е ,че съм най-доволен от Michelin-Energy и Continental.Все пак всичко си е до въпрос на избор.
                          Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                          Коментар


                            #14
                            Летни на Bridgstone имах до сега. Супер бяха, ама ги продадох със старите джанти. Сега на тези имам DAITONA, бяха си на джантите, нямам още впечатления , но ми се иска пак да си взема Bridgstone.

                            Коментар


                              #15
                              flx написа:
                              Аз пък си взех 4 чистак бърсак нови Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Firestone-ки за по 96лв. бройката. Знам, че доста хора от форума не са привърженици на всесезонните, но ми ги препоръчаха от ДИАНА на околовръстното, та реших да ги пробвам. Незнам защо сте толкова против тях, но като се замисля тази зима беше доста кратка и според мене нямаше никакъв смисъл да си копувам зимни "галоши". А забравих да спомена, че размерът им е 175/70/14.
                              ако модела ти е F-590, и аз карам с такива (185*60/14) вместо зимни и за зимно определено не стават. летните са ми някакви САВА, но сега точно не знам модела, но са доста добри.
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X