Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - пробка за наливане масло в скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило - пробка за наливане масло в скоростната кутия

    Задравейте колеги, искам да проверя маслото в скоростната кутия, че трудно влизат скоростите, а също забелязвам че има и теч. Та въпроса ми е от къде се долива маслото, че пробката която се вижда на снимката ми се струва, че е много ниско поставена и предполагам служи за източване.
    Прикачени файлове

    #2
    от там трябва да се долива така като гледам пробката за източване е по ниско а един съвет доливай си масло и си карай, че ако тръгнеш да го оправяш тоя теч който не е голям най-много да си докараш голям филм

    Коментар


      #3
      Май от там ще да е, малко ниско ми се видя, но то друга пробка така и не видях да има. Чудя се само дали ще мога да долея малко през отвора на датчика за задните светлини, че с тоя дъжд не става за канал.

      Коментар


        #4
        ще може, то е датчика за задната скорост, ама трябва да го развиеш кофтито е че неможеш да разбереш така колко масло има в кутията, иначе развиваш пробката и пълниш докато не почне да тече

        Коментар


          #5
          Колега благодаря много, ще видя как ще го измисля

          Коментар


            #6
            Не доливай, смени го, не е скъпо.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Бих го сменил но проблема е че немога да намеря пробката за източване. Долколкото съм виждал на Браво пробката се пада от дясно но на Стилото освен пробката от сниката, неможах да намеря друга. Иначе вече съм приготвил TUTELA ZC 75 SYNTH 2x1l

              Коментар


                #8
                Добре де там от дето го купи не предлагаха ли безплатна смяна при купуване от магазина им?
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Колеги,и при мен се случи същият проблем като при колегата andrei_k.Скоростите от тези дни как е студено навън много трудно влизат,когато загрее малко положението е подобре но пак трудно влизат,Днес минах през един сервиз и майстора каза че не е до маслото в кутията а проблема е в жилата.Първа,втора и задна със сила,трета и четвърта малко по добре,пета добре и шеста неможе да се включи.
                  FIAT STILO 1.2 16 V.

                  Коментар


                    #10
                    Ми и моите влизат трудно ма аз нямам жила !!! сещаш ли се колко е от жилата. Маслото на кутията ми е минерално и некво супер шитак. Нормално е като е студено да влизат трудно. Според мен колега маслата са тръгнали да заминават и затова е така. Не виждам защо жилата ще са причина за трудното влизане на скоростите. нито е под нулата да са замръзнали нито пък са мръсни. тогава и през лятото ще ти правят беля
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар


                      #11
                      andrei_k написа:
                      Май от там ще да е, малко ниско ми се видя, но то друга пробка така и не видях да има. Чудя се само дали ще мога да долея малко през отвора на датчика за задните светлини, че с тоя дъжд не става за канал.
                      Най-добре смяна. Ако ще доливаш, не може да доливаш без да знаеш колко. Освен това, като гледам снимката, не е много малък теча.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар

                      Working...
                      X