Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скочих в дупка и сега нещо дрънчи/скърца/пука отдясно горе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скочих в дупка и сега нещо дрънчи/скърца/пука отдясно горе

    Минах през една дупка и сега вътре в купето се чува много по-злобно скрибуцане като карам по павета.Като карам по павета си се чуваше и преди припукването и поскръцването на цялото купе както е нормално за италианските коли.Да обаче днес след като превзех поредната дупка с дясното колело (там си имам и проблем с амортисьора който още не е ясно какъв точно е) започна да скърца и пука много повече от тази страна.Чудя се дали е възможно това скърцане да се чува от тампона на амортисьора т.е. да съм го откъснал съвсем (мисля че в него е проблема който казах по-горе).Иначе друго какво да скърца като се замисля.По рватата не е защото гледах,слушах нищо.Някъде отпред от изпод таблото се чува и се ориентирах или да е тампона на амортисьора (звъчи си точно като скърцане на гума която се трие в друга гума и то така все едно брои всяко паве) или нещо друго ама то пък там няма нищо друго - само вентилатора на парното ама и той не е защото го прегледах.Благодаря предварително!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Може да са селенови втулки примерно

    Коментар


      #3
      Всичко по предницата е чисто ново на няма 2000км (носачите също) ти гарантирам че по-стегната предница на Типо няма да намериш никъде .Проблема е или нещо по самото купе или дооткъснах отпред тампона ама не мога да я разглобя сега защото ще пътувам в петък надалеч.Като се върна разчасти ще се види
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        И аз преди време "превзех" една дупка,само че с лявото колело,тоест при мен е отляво и точно както при теб само на павета се чува и то на свален прозорец.Нещо подобно но потракване,по асвалт не трака-много дразнещо! А когато карам покрай плътна ограда и се чува добре отразения звук се чува едно като триене(по скоро кото метал в метал) със звук "шъ-шъ-шъ-шъ-шъ-шъ"-тихичко но се чува.Се се каня да отида на канал да погледна какво може да, но все не ми остава време.Предполагам сме със един и същ проблем,само че от различни стани
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Ами при мен е някакво скърцане ама на гума по-скоро а не на метал.При теб може да се много работи - лагер на главината прмерно,ако си ударил по-сериозно може да имаш крива ламарина около диска и да дращи в нея - много тихо ама се чува.Може да е какво ли не.При мен е нещо пластмасово или гумено ама незнам какво.Има си го и при отворен и при затворен прозорец така че надали е по прозореца т.е. вратата.То ще се види какво е.
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            Най-вероятно си прав.Мислех че ще мина по-леко ама май няма да стане.Иначе за прозореца имах впредвид, че като е отворен и чувам шумовете извън купето,тихи са и при затворен проэорец не се чуват -ама сега в жегите ми прави впечатление. Удара не беше голям,но явно някой елемент е бил на пределите си.
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              Повярвай ми за нашите коли и камъче на пътя стига защото по света няма канали без капаци,релси стърчащи с по 10-тина сантиметра,изрезки по пътя и т.н.За прозореца те разбрах и е нормално щом шумът идва от отвън някъде.Успех!
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                zfa159 написа:
                Повярвай ми за нашите коли и камъче на пътя стига защото по света няма канали без капаци,релси стърчащи с по 10-тина сантиметра,изрезки по пътя и т.н
                Има го и този момент... Колата ще трябва да я види някой майстор скоро време и без това ще сменям спирачните мъркучи то се е видяло
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  То каквото жули ще се види като разглобиш.Много е възможно да е лагера на главината или нещо по спирачките да има - някоя ламарина или нещо такова.При мен незнам ще го погледна като имам време и ще си признае какво е.
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    tzetzo_slavista написа:
                    И аз преди време "превзех" една дупка,само че с лявото колело,тоест при мен е отляво и точно както при теб само на павета се чува и то на свален прозорец.Нещо подобно но потракване,по асвалт не трака-много дразнещо! А когато карам покрай плътна ограда и се чува добре отразения звук се чува едно като триене(по скоро кото метал в метал) със звук "шъ-шъ-шъ-шъ-шъ-шъ"-тихичко но се чува.Се се каня да отида на канал да погледна какво може да, но все не ми остава време.Предполагам сме със един и същ проблем,само че от различни стани
                    това твойто може да е от накладките има едни пружинки дето ги държат да не дрънкат и ако ти падне тая пружинка така правят, аз мойте ги оплътних с силикон и сега не дрънкат :"))

                    Коментар


                      #11
                      icecool написа:
                      tzetzo_slavista написа:
                      И аз преди време "превзех" една дупка,само че с лявото колело,тоест при мен е отляво и точно както при теб само на павета се чува и то на свален прозорец.Нещо подобно но потракване,по асвалт не трака-много дразнещо! А когато карам покрай плътна ограда и се чува добре отразения звук се чува едно като триене(по скоро кото метал в метал) със звук "шъ-шъ-шъ-шъ-шъ-шъ"-тихичко но се чува.Се се каня да отида на канал да погледна какво може да, но все не ми остава време.Предполагам сме със един и същ проблем,само че от различни стани
                      това твойто може да е от накладките има едни пружинки дето ги държат да не дрънкат и ако ти падне тая пружинка така правят, аз мойте ги оплътних с силикон и сега не дрънкат :"))
                      Утре сутринта ще проверя дали е от накладките-ако е от тях ще е добре
                      Fiat Punto 1.7 TD

                      Коментар

                      Working...
                      X