Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачен регулатор заден и регулатор за фаровете на Tipo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачен регулатор заден и регулатор за фаровете на Tipo

    Колеги помощ днекса се наложи да дам 5 лева на техническия преглед защото нямам даже и помен от задни спирачки направо щях да изтръгна волана от напъване , и нищо...Явно като смених моста преди 6 месеца(целия) нещо съм оплескал с него, уж работи но не знаех каква е първоначалната му позиция и началното му напрежение(прочетох ръковдствата и там пише 10нютона), а бре как да го докарам до положение че да спирам нормално. Не ми се иска да го премахвам защото тогва почти при всяко натискане ще блокирам задницата... А и докато ви питам за това някой да знае как да възтановя вакума в системата за регулация на фаровете(пак се намира до регулатора обаче след смяната на моста нямам дълги светлини) в момента дългите са ми къси а късите са ми супер къси. В цялата кола и фаровете няма и една врътка за регулация на фаровете направо ме е страх и от тогава избягвам нощни карания...Някакви идей как да създам вакъм в системата и да проверя дали го задържа..че и ако кажете какво трябва да е началното налягане при празна кола

    #2
    За задния мост не мога да ти помогна, ама за фаровете имам идея - направи ги не-саморегулируеми - т.е. махни им вакуума и си ги регулирай от болтовете. Аз имам удоволствието да се радвам на супер фарове откакто им измахках вакуумите - при мен интересно работеше само на десния и все ми правеше интересни маневри. Накрая се изнервих и просто ги откачих.Някъде бях чел че много рядко тази система за регулация работи пълноценно повече от 4-5 години след излизането от завода.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      За тоя заден мост ...Ако сложиш нещо доста тежко в багажника няма ли да отпуши.Един приятел ,който така мина КАТ, връщаха го два пъти и после мина с торба цимент, май беше.Иначе като отваряхме отзат апарата всичко си е беше добре, като ново само нямаше дистатъчно сила да мине стенда.
      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

      Коментар


        #4
        И на мен ми се случи същото - нямах никакви задни спирачки, докато не сложих тежест отзад - една торба даже ми се вижда малко - сложи две-три
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Re: Спирачен регулатор заден и регулатор за фаровете на Tipo

          Capoeira написа:
          ... уж работи но не знаех каква е първоначалната му позиция и началното му напрежение(прочетох ръковдствата и там пише 10нютона), а бре как да го докарам до положение че да спирам нормално. Не ми се иска да го премахвам защото тогва почти при всяко натискане ще блокирам задницата...
          Колега,тук пускам един линк по въпроса за регулатора на задните спирачки,можеш да видиш различно ли е от това в книгата...Успех ! http://fiat.imedia.ru/faq/sfaq.php?id=45
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Много ви благодаря, колеги вече оправих регулатора и сега спира нормално, остава само да си оправя светлините утре вдруги ден наистина ще премахна май тази система

            Коментар

            Working...
            X