Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махане на Airbag???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Махане на Airbag???

    Здравейте.Това е първият ми пост тук и дано да не е последният Става дума за Fiat Idea 2005-та година.Налага ми се да завъртя волана с няколко зъба, като за целта трябва да махна Airbag-а. Ходих на един сервиз и след половин часови опити се отказаха. От там отидох в сервиза на Фиат, където ми отказаха....нямали такъв специалист.Та как да го махна пустият еърбег?
    Fiat Idea 1,2 80кс

    #2
    ше трябва да я чукнеш някъде пък той еърбега сам ще си излезе
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      колата ако е купувана оттук би трябвало да е в гаранцияако е в гаранция - по-добре не си прави експериментипък и airbag-а е важен за сигурноста типотърси исктински сервиз на FIATби трябвало да се справят
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Re: Махане на Airbag???

        Lyubo_lvl написа:
        Здравейте.Това е първият ми пост тук и дано да не е последният Става дума за Fiat Idea 2005-та година.Налага ми се да завъртя волана с няколко зъба, като за целта трябва да махна Airbag-а. Ходих на един сервиз и след половин часови опити се отказаха. От там отидох в сервиза на Фиат, където ми отказаха....нямали такъв специалист.Та как да го махна пустият еърбег?
        Не може ли да компенсират разликата от реглажа на предният мост Обикновено воланът се слага в право положение и след това се регулира сходимоста Мисля, че няма да е проблем да ти го коригират така, но отиди в сигурен сервиз
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Стига бе!!! И аз имам същия проблем. И на моята Брава волана е 5 см по-надясно, а не на средата. Това извиване от какво може да е причинено? Възможно ли е да е от катастрофа? Посъветвайте ме къде да отида да ми го оправят хем и да ми погледна и предницата.

          Коментар


            #6
            Re: Махане на Airbag???

            Dodo 155 написа:
            Обикновено воланът се слага в право положение и след това се регулира сходимоста Мисля, че няма да е проблем да ти го коригират така, но отиди в сигурен сервиз
            Това е начина!
            no pain no pain

            Коментар


              #7
              Кажете сервиз тук в София и отивам!

              Коментар


                #8
                Re: Махане на Airbag???

                Dodo 155 написа:
                Обикновено воланът се слага в право положение и след това се регулира сходимоста Мисля, че няма да е проблем да ти го коригират така, но отиди в сигурен сервиз
                Kопега според мен не се гъбаркайте да сваляте нищо, отиди някъде на реглаж на предница, където така да ти регулират предницата, че кормилото да е в право положение, на кормилните накрайници има предостатъчно резба да ти ги регулират както трябва. и кормилото да си е право.
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Стига бе!!! И аз имам същия проблем. И на моята Брава волана е 5 см по-надясно, а не на средата. Това извиване от какво може да е причинено? Възможно ли е да е от катастрофа? Посъветвайте ме къде да отида да ми го оправят хем и да ми погледна и предницата.
                  еми това е най вероятно вследствие на реглаж на някой тъпак, който има нужната техника но не знае как се регулира предница а такива колкото щеш
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #10
                    Значи да ви обясна накратко предисторията.Наложи се да сменя накрайник на лявото колело, но се оказа 4е го няма в наличност в БГ и трябва да чакам около месец. Предложиха ми да сменя цялата щанга като я зглобиха от два други модела, но като обща дължина ми пасваше. При реглажа на предницата се оказа че щангата е малко по-дълга и за да не чакам цял месец ми коригираха дясното колело според лявото и така сходимоста се оправи но за сметка на това волана е накриво.Та това е. Както споменах в първият ми пост - в представителството на Фиат във В. Търново ми казаха че нямат човек който да се справи с това.... Ако някой е отварял еърбега си да сподели по какъв начин е захванат.
                    Fiat Idea 1,2 80кс

                    Коментар


                      #11
                      Lyubo_lvl написа:
                      Значи да ви обясна накратко предисторията.Наложи се да сменя накрайник на лявото колело, но се оказа 4е го няма в наличност в БГ и трябва да чакам около месец. Предложиха ми да сменя цялата щанга като я зглобиха от два други модела, но като обща дължина ми пасваше. При реглажа на предницата се оказа че щангата е малко по-дълга и за да не чакам цял месец ми коригираха дясното колело според лявото и така сходимоста се оправи но за сметка на това волана е накриво.Та това е. Както споменах в първият ми пост - в представителството на Фиат във В. Търново ми казаха че нямат човек който да се справи с това.... Ако някой е отварял еърбега си да сподели по какъв начин е захванат.
                      Е добре де пич, що да разваляш нещо готово и функциониращо, заради такава пренебрежима разлика. Не си струва според мен. Освен това по-добре ела към София или друг град с читав сервиз. Не се пести, щото след това ще ти излезе скъпо.

                      Коментар


                        #12
                        doofiat написа:
                        Е добре де пич, що да разваляш нещо готово и функциониращо, заради такава пренебрежима разлика. Не си струва според мен. Освен това по-добре ела към София или друг град с читав сервиз. Не се пести, щото след това ще ти излезе скъпо.
                        Не те разбирам. За каква "пренебрежима разлика" става дума?Както и да е. Няма да тръгна до София само заради един волан. По-добре да поръчам нова щанга и да я сменя след месец когато дойде.
                        Fiat Idea 1,2 80кс

                        Коментар


                          #13
                          Re: Махане на Airbag???

                          AlBundy написа:
                          Dodo 155 написа:
                          Обикновено воланът се слага в право положение и след това се регулира сходимоста Мисля, че няма да е проблем да ти го коригират така, но отиди в сигурен сервиз
                          Това е начина!
                          Това е начина!п.п. Извинявай че се повтаря ... но всичко друго е ..пиуууу/цензура/.. работа. ПоздравиИвайлоп.п. А ако няма сервизи наоколо - прескчои до Русе ... тук със сигурност ще ти регулират сходимоста и волана ....
                          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                          Коментар


                            #14
                            Успях да го махна. Ако някой иска да знае как...да ми пише - ще му обясня с подробности.Благодаря на всички.
                            Fiat Idea 1,2 80кс

                            Коментар


                              #15
                              Lyubo_lvl написа:
                              Значи да ви обясна накратко предисторията.Наложи се да сменя накрайник на лявото колело, но се оказа 4е го няма в наличност в БГ и трябва да чакам около месец. Предложиха ми да сменя цялата щанга като я зглобиха от два други модела, но като обща дължина ми пасваше. При реглажа на предницата се оказа че щангата е малко по-дълга и за да не чакам цял месец ми коригираха дясното колело според лявото и така сходимоста се оправи но за сметка на това волана е накриво.Та това е. Както споменах в първият ми пост - в представителството на Фиат във В. Търново ми казаха че нямат човек който да се справи с това.... Ако някой е отварял еърбега си да сподели по какъв начин е захванат.
                              А утре като смениш пак накрайника и сложиш като твоя оригинален, пак ли ще махаш AIRBag-a
                              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                              FIAT Punto 99' 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X