Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

трудно ли се сваля картера на браво гтд 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    трудно ли се сваля картера на браво гтд 105

    колеги някой свалял ли е картера на браво 105 gtd
    pencho67

    #2
    Мъка си е! 2 часа, канал, подходящи инструменти са минималното което ще ти трябва. С помощник е по - лесно. След като се отвъртят болтовете на картера, той пада 10 - 15 см. от мястото си и увисва на помпата. Следва да свалиш или помпата или ламарината отвътре на картера, която е около помпата иначе няма сваляне. Играчка си е доста, особенно ако не си го правил досега.Успех!
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #3
      благодаря за инфото. надявам се в неделя да имам много време ако успея да предумам сина ми да помага ще е добре
      pencho67

      Коментар


        #4
        Не е толкова страшно ,но има две тапи на ламарината закрепена на кожуха на предавателната кутия под които на около 20 см. дълбочина са два болта които развивам със специално престъргана отвертка торкс наклрая номера не помня.Това е най важното от инструмента.Демонтирал съм картер 4 пъти от които последния се наложи да освободя маслената помпа за да го извадя.Не знам защо така може би защото го демонтирах без канал и ми беше неудобно.За залепването понеже няма гарнитура винаги ползвам силикон на Виктор Рейнц.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          благодаря , имам едни такива ключета предполагам че ще ми свършат работа
          pencho67

          Коментар

          Working...
          X