Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване на предните колела

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загряване на предните колела

    Здравейте, днес установих, че след кратко шофиране (15-20 мин) ми загряват предните колела. Не са толкова топли, че да ти остане кожата по тях, но са неприятно топли. Задните са си с нормална температура.Като цяло колта си има инерция. Подозренията ми са в накладките, но се чудя какво друго може да е.Ако някой е имал такъв проблем или има предложения ще се радвам да ги чуя.
    Fiat Brava 1.6/16V, 96г

    #2


    предните колела тоест гумите така ли?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      ако буташ дисковете е напълно нормално да са топли, нали спираш а задните спират с по-малко усилие когато колата няма товар отзаде и заради това са по студени

      Коментар


        #4
        Джантите са топли, гумите не съм ги пипал, щотото цапат :DУтре ще врътна 2-3 кръгчета с минимум спирачки за проба.
        Fiat Brava 1.6/16V, 96г

        Коментар


          #5
          nedialk00 написа:
          ако буташ дисковете е напълно нормално да са топли, нали спираш а задните спират с по-малко усилие когато колата няма товар отзаде и заради това са по студени
          Така си е,то даже и джантите се затоплят при интензиво спране.Щом можеш да си задържиш ръката според мен няма проблем.
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            По-голямо спирачно усилие има на предните колела и непосредствено след спиране във рамките на нормалното е да са топли джантите . Пробвай 2 , 3 кръгчета със минимално спирачно усилие както казваш ти , но пак малко по-топли е нормално да са предните колела . [/u]
            Fiat Bravo 103 1996

            Коментар


              #7
              Ами двигателят ти е на предните колела. Топлината се предава от двигателя на колелата.
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #8
                :D

                щом си имаш инерция всичко е наред съвсем нормално е да се затоплят джантите има спиране на колелата тръгване нали е предна ... не се притесняваи нищо и няма на италиянската машина
                FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                Коментар


                  #9
                  Покарах я из квартала без спирачки и всичко си ОК.Благодаря на всички за мненията.
                  Fiat Brava 1.6/16V, 96г

                  Коментар

                  Working...
                  X