Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за скорости

    Извинявам се за простия въпрос, ама ... от къде се сипва маслото за скоростите на пунто 94-та. Гледам отдолу на резервоарчето ми е омаслено. Приятели ми казаха че от там се проверява и дали е малко маслото. Закарах я на един канал, развъртях малко и рукна. (Това бил признак че маслото ми било добре). Има ли щека нещо като маслото за двигателя или ? И на колко КМ е препоръчително да се сменя или като почнат да влизат по трудно скоростите ?

    #2
    аз съм чувал от доста места, че е добре само да се доливано пък според книжката за Брава/Браво - сменя се на 120 000 кмтова ще е по-правилно
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Масло за скорости

      The_Wicker_Man написа:
      Извинявам се за простия въпрос, ама ... от къде се сипва маслото за скоростите на пунто 94-та. Гледам отдолу на резервоарчето ми е омаслено. Приятели ми казаха че от там се проверява и дали е малко маслото. Закарах я на един канал, развъртях малко и рукна. (Това бил признак че маслото ми било добре). Има ли щека нещо като маслото за двигателя или ? И на колко КМ е препоръчително да се сменя или като почнат да влизат по трудно скоростите ?
      Колега,има нещо неточно в поста-за какво резервоарче става дума ?Маслото на ск.кутия се проверява-долива-налива от пробката отпред на ск.кутия.Източва се от пробката най-долу -отзад на ск.кутия.Щека няма .120х препоръчително.
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Щека имаше и още я има но при Москвич 403 407 408 :D :D :D :D
        Прикачени файлове
        АЛ.ПЕТРОВ
        FIAT PUNTO 1.2 8V

        Коментар


          #5
          Re: Масло за скорости

          vesko.t написа:
          The_Wicker_Man написа:
          Извинявам се за простия въпрос, ама ... от къде се сипва маслото за скоростите на пунто 94-та. Гледам отдолу на резервоарчето ми е омаслено. Приятели ми казаха че от там се проверява и дали е малко маслото. Закарах я на един канал, развъртях малко и рукна. (Това бил признак че маслото ми било добре). Има ли щека нещо като маслото за двигателя или ? И на колко КМ е препоръчително да се сменя или като почнат да влизат по трудно скоростите ?
          Колега,има нещо неточно в поста-за какво резервоарче става дума ?Маслото на ск.кутия се проверява-долива-налива от пробката отпред на ск.кутия.Източва се от пробката най-долу -отзад на ск.кутия.Щека няма .120х препоръчително.
          Е който не си служи с технически език, така е Имах в превдид че приятели ми казаха, че се проверява дали е добре нивото на маслото в скоростите като се развие пробката най отдолу съвсем леко. И ако почне да сълзи значи е достатъчно.

          Коментар


            #6
            ако от пробката най отдолу не просълзи много лошо ти се пише, така се проверява от пробката по средата на скоростнота кутия
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Сменя си се и още как.С времето по същия начин както двигателното си мени свойствата и се прецаква и си се сменя.Принципно на всички коли си има две пробки - една за наливане и контрол по средата някъде се пада и една долу за източване.Отдолу ще просълзи като развиеш ако има дори малко масло.Отгоре развиваш и бъркаш с пръст вътре и гледаш да докопаш масло и ако не докопаш нищо или ти се види много ниско развии долната да изтече и налей после новото докато протече през горната пробка.Успех!
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                Тая пробка за наливане не мога да я намеря. Някаква скица, нещо снимчица .. Тая отдолу я намерих. Тая за източване дето е. Ама тая за наливане .. гледах гледах .. нищо не видях

                Коментар


                  #9
                  Дайте жокер де.

                  Коментар


                    #10
                    я направи една снимка на скоростите трябва да е някъде отпред малко под средната мислена линия на кутията, някакъв шестограм или болт!!!!!! незнам как точно е на брава/браво
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Ама аз съм с ПУНТО

                      Коментар


                        #12
                        Добре де Пунто, все не е Темпра , дай една снимка пък все някой ще го посочи.
                        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                        ИТАЛФЕСТ 2007

                        Коментар


                          #13
                          The_Wicker_Man написа:
                          Ама аз съм с ПУНТО
                          Като на другите ФИАТИ е...Колега,и аз съм с Пунто...снимка е малко трудно да се направи-радиатора пречи -за снимка/и виждане..- отдолу поглеждаш предната страна на ск.кутия откъм радиатора,по средата хоризонтално има един ръб-точно до него е въпросната пробка-вътрешен шестограм 12 / 10 / не помня вече точно...Допълнение-виж чертежа-поз.6
                          Прикачени файлове
                          Ex. Grande Punto Driver

                          Коментар


                            #14
                            ииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии Веско печели една студена бираааа
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #15
                              Дойде време за смяната Купих Tutela ZC 75 Synth. Някой може ли да ми каже дали съм се пре**ал? Ма по книжка го давали такова. Купих 2 бутилки по 1 л. Казаха че ще е достатъчно за смяна.

                              Коментар

                              Working...
                              X