Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране на дългите фарове на стило?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулиране на дългите фарове на стило?

    Как става? Преди време въртях, нагласих късите, но на дългите стана нещо страшно? От кои винтове се върти?

    #2
    Колега, при регулиране на фаровете се регулират само късите, а дългите се получават спрямо късите. Винтовете на фаровете ти са за нагоре/надолу и наляво/надясно. Ако при регулирани къси дългите не са добре, то самите фарове не са добре. или има някакво разместване вътре или има нещо счупено. регулирането на фаровете става при нулев ъгъл на повдигане. еднакво напомпани гуми. По възможност се симулира товарене на багаж/бензин. Имам предвид ако в повечето време се возиш сам то колата не трябва да се товари. но ако сте повече маймуни то е хубаво реглажа да се направи на по натоварена кола. Мисля че ми схвана мисълта. Някъде из форума имаше една схема за регулиране взета от алфа форума. Лично съм я давал на двама приятели и са много доволни
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Регулирането се извършва САМО на празна кола. Точно затова има повдигане/свсаляне на рефлектора на таблото, за да се регулира при различно натоварване. На някои коли е автоматично.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Не всички автомобили имат повдигане на фаровете
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          ако колата не е с Н4 не знам как късите ще влияят на дългите...дългите не подлежат на регулирането няма и какво да им регулираш - светят напред в джунглата и това е
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            А ако дългите светлини са Н1, дали ще има някаква разлика ако се сменят с Н7 (не знам дали изобщо е възможно де..)? Целта е да светят по-силно (само дългите).
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Как да е регулирах ги. На фаровете на стило има по 2 винта. Вътрешните, които са към калниците са за нагоре-надолу, а външните от към радиатора са за наляво-надясно. Проблема беше, че единия светеше надясно и нагоре, а другия наляво и надолу

              Коментар

              Working...
              X