Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гръмнал Airbag, помощ !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гръмнал Airbag, помощ !!!

    Вчера на един паркинг носача ми се спря в отлепен бордюр, със скорост не повече от 5 км/ч. Отдолу никакви поражения, но вътре ме цапардоса еърбега и пиропатроните на предните колани заминаха. Благодарение на форума намерих колани и еърбег и ги очаквам вторник или сряда, но не знам дали да им закачам кабелите при монтажа. Колата ми е Фиат Мареа 1,6/16в 1999г. Опасявам се, че при монтажа и по-точно при слагането на кабелите еърбега и пиропатроните може да се взривят пак. Има ли нещо друго което трябва да направя преди да им закача кабелите?Грешен раздел - преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Marea 1,6/16V 1999г.

    #2
    Трябва да смениш и централата на еърбега и ако след това свети лампата му , да изтриеш грешката на диагностика.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Лампата не ме притеснява, тя и преди да се отвори еърбега пак си светеше, но всичко сработи нормално, нищо че еърбега ме стресна повече от това " какво стана под колата ". Надявах се да стане само с изтриване на грешката, но явно и контролера ще се сменя. Има ли нещо с което трябва да се съобразя при взимането на друга централа ( освен, че не трябва да е сработил еърбега ) ? В една от темите видях, че става въпрос и за някакви номера написани на централата.
      Fiat Marea 1,6/16V 1999г.

      Коментар


        #4
        А защо пък трябва да се сменя и централата. Какво като има гръмнал егбег при нея. Не трябвали само да се изтрият грешките и всичко да си е ОК.

        Коментар


          #5
          При нас в сервиза или ги сменят централите ,или се препрограмират ,като второто не винаги става от първия път и трябва да имат здрава централа за да копират информацията от нея .
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Току що опитах да замеря напрежението на кабела на Airbag-а. Без контакт няма напрежение, на контакт има 10v, а при запален двигател е 11,5v. Някой има ли представа какви трябва да са стойностите на напрежението при отделните позиции на контактния ключ на изправна система? Предполагам, че 11,5v ще са достатъчни да направи бум, а не ми се иска да давам пак пари за airbag и колани. В събота ще се опитам да я закарам за диагностика и ще ги накарам да се заемат по специално с Airbag-a.
            Fiat Marea 1,6/16V 1999г.

            Коментар


              #7
              Колега мога да ти помогна с блока на аирбега ако vелаеш . Но за целта триабва да доидеch с колата до Стара Загора .Другиq вариант е да си купиш блок втора употреба от кола без удар.
              Fiat Coupe karam nishto ne baram.

              Коментар


                #8
                chaveto написа:
                А защо пък трябва да се сменя и централата. Какво като има гръмнал егбег при нея. Не трябвали само да се изтрият грешките и всичко да си е ОК.
                В менюалите си го пише: задължително се сменя и централата.
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Ако някой е прави ще може да се справи и само с програмиране на старата -триене на грешки .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар

                  Working...
                  X