Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Фиат Пунто Мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за Фиат Пунто Мк2

    Имам желание да се сдобия с Фиат Пунто Мк2, като мотор 1.2 със 6 скорости ми го хвалят, също така мисля за дизела 1.9 , кажете ми малко повече информация, здрави ли са тея двигатели, разхода как е, като цяло всякаква информация ще ми е полезна

    #2
    За дизела се конкретизирай кой точно, че са три или четири разновидности.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      аз имах такъв бензин 1.2 мотор колите са здрави хубави не харчат много но има прекалено много компютри по него и имах непрекъснати проблеми с електрониката и си бях постоянно на диагностика и по маистори и накрая си взех мк1 1.6 i и за сега съм доволен ! (за дизеловите мотори на мк2 нямам представа)

      Коментар


        #4
        Аз карам от около година МК2 1.9 JTD 80 коня 99година. Мога да ти кажа че съм повече от доволен двигателя е перфектен бих казал чудесен. Кара се супер лесно. Моя разход със 90 извън града е 4,3 до 4.5 със 130 . А градско от 4.6 до 5 зависи от трафика. Електрониката съм нямал проблеми. Най-важното е ел усилвателя на волана. Това им е слабата част. Като запалиш колата гледаи да не остава нищо да свети на таблото и тестваи всичко дали си му работи по колата. Лесно се разглобяват разни работи дори от човек, който не разбира за сега съм сменял само консумативи, но не ми излезе много скъпо. Ако трябва да избирам пак бих си взел такъв автомобил. Най-важното почети тук темите и се орентирай за какво да гледаш като грешки(всичко си свети на екрана стига да не е изключена лампичката) Ако я заведеш на диагностика което те съветвам преди да я купиш всичко ще си каже колата ако има дребни забележки даже ще смъкнеш от цената.Успех ако има нещо пиши на лично поне това което знам и което аз гледах ще ти го споделя.
        Fiat Punto JTD HLX 1999

        Коментар


          #5
          Като гледам разхода е превъзходен такъв, какъвто искам аз само с това 1.9 как ще стой въпроса със застраховката, че ще е малко по-дебела, но не е проблем. Само немога да намеря инфо за другите дизели , каква е разликата кой двигател е най-читав и така

          Коментар


            #6
            Ами аз колкото и да четах мисля че от изводите тука стигнах че JTD е най-добрия дизел от всичките. Гражданската скоро я правих може да те излъжа, но май 170 лв платих. 60 лв местен данък за варна дадох и към 70лв за пререгистрация.Тампон смених на двигателя - 87 лв (имаше тракане,което се оправи),филтър масло,гориво,въздух 18.59 лв,19 лв,17 лв съответно. Масло 5л - 77лв и антифриз смених 30 лв. Това е което е правено от както я имам. Надявам се информацията да е била полезна.
            Fiat Punto JTD HLX 1999

            Коментар


              #7
              Обзалагам се, че 5 градско 1,9 двигател НЕ може да даде в София. Дори и през нощта без трафик. Иначе по темата, от 2 години карам 1,2 бензин - колата е елементарна, това е оценката ми като цяло, като е положителна. Разхода е нормален, около 7,5 градско в София. Газ се слага много лесно и безпроблемно на този двигател. Колата се кара лесно и моя съвет е - търси кола с по-малко екстри.

              Коментар


                #8
                В софия я карам основно не в най-големия трафик и толкова дава по компютъра(20 км/л),но мисля че са си реални защото като си зареждам пак по прости сметки около толкова излиза.
                Fiat Punto JTD HLX 1999

                Коментар


                  #9
                  Въпроса е , че искам да избягам от газифициране, сега карам такава кола и просто найстина разхода е добър, но проблемите са постоянни , секи ден нещо цъфти и за това искам кола която максимално да се доближи до разхода на тази кола. Аз затова питам дали JTD-то може да ми даде такъв разход.

                  Коментар


                    #10
                    egzoti4en написа:
                    В софия я карам основно не в най-големия трафик и толкова дава по компютъра(20 км/л),но мисля че са си реални защото като си зареждам пак по прости сметки около толкова излиза.
                    Здравейте , колеги. Днес се сдобих с Фиат Пунто 1,2, 80к.с, бензин 2001г, доволна съм на първо четене от машината но имам голям въпрос. Тъй като споменавате за разход веднага ще питам. Като карам на борд компщтъра изписва 14км/л или 20км/л. Какво ще рече това, предполагам не е моментното потребление на бензин защото в аутодата пише разход 5-6 да кажем. Моля обяснете ако не ви притеснявам.

                    Коментар


                      #11
                      lubka_2010 написа:
                      egzoti4en написа:
                      В софия я карам основно не в най-големия трафик и толкова дава по компютъра(20 км/л),но мисля че са си реални защото като си зареждам пак по прости сметки около толкова излиза.
                      Здравейте , колеги. Днес се сдобих с Фиат Пунто 1,2, 80к.с, бензин 2001г, доволна съм на първо четене от машината но имам голям въпрос. Тъй като споменавате за разход веднага ще питам. Като карам на борд компщтъра изписва 14км/л или 20км/л. Какво ще рече това, предполагам не е моментното потребление на бензин защото в аутодата пише разход 5-6 да кажем. Моля обяснете ако не ви притеснявам.
                      14км/л означава че с 1 литър се минават 14 км. Разхода е моментен.От тук вече просто се дели 100 на 14 и получаваш колко гори на 100 - тоест 7,14 литра.
                      EX: Fiat Punto MK1 ELX, Fiat Bravo TROFEO, Fiat Punto MK2 ELX
                      NOW: Alfa Romeo 147 Distinctive

                      Коментар


                        #12
                        jjfreeman написа:
                        lubka_2010 написа:
                        egzoti4en написа:
                        В софия я карам основно не в най-големия трафик и толкова дава по компютъра(20 км/л),но мисля че са си реални защото като си зареждам пак по прости сметки около толкова излиза.
                        Здравейте , колеги. Днес се сдобих с Фиат Пунто 1,2, 80к.с, бензин 2001г, доволна съм на първо четене от машината но имам голям въпрос. Тъй като споменавате за разход веднага ще питам. Като карам на борд компщтъра изписва 14км/л или 20км/л. Какво ще рече това, предполагам не е моментното потребление на бензин защото в аутодата пише разход 5-6 да кажем. Моля обяснете ако не ви притеснявам.
                        14км/л означава че с 1 литър се минават 14 км. Разхода е моментен.От тук вече просто се дели 100 на 14 и получаваш колко гори на 100 - тоест 7,14 литра.
                        благодаря, за отговора. Снощи като легнах и аз стигнах до тоя извод. Сега да питам за това км/ч????Нещо не отчита май при мене като хората дори да съм спряла показва някакво число?

                        Коментар


                          #13
                          lubka_2010 написа:
                          jjfreeman написа:
                          lubka_2010 написа:
                          egzoti4en написа:
                          В софия я карам основно не в най-големия трафик и толкова дава по компютъра(20 км/л),но мисля че са си реални защото като си зареждам пак по прости сметки около толкова излиза.
                          Здравейте , колеги. Днес се сдобих с Фиат Пунто 1,2, 80к.с, бензин 2001г, доволна съм на първо четене от машината но имам голям въпрос. Тъй като споменавате за разход веднага ще питам. Като карам на борд компщтъра изписва 14км/л или 20км/л. Какво ще рече това, предполагам не е моментното потребление на бензин защото в аутодата пише разход 5-6 да кажем. Моля обяснете ако не ви притеснявам.
                          14км/л означава че с 1 литър се минават 14 км. Разхода е моментен.От тук вече просто се дели 100 на 14 и получаваш колко гори на 100 - тоест 7,14 литра.
                          благодаря, за отговора. Снощи като легнах и аз стигнах до тоя извод. Сега да питам за това км/ч????Нещо не отчита май при мене като хората дори да съм спряла показва някакво число?
                          Това ти показва средно с колко километра си се движела преди последното рестартиране на Трип компютъра. Това което е с буквичката А показва колко км можеш да изменеш с дадения ти среден разход и със горивото което имаш. И май другото което остана е колко км си минала преди последния рестарт на Трипа. Трипа се рестартира като задържиш бутона.П.С за реда на тези данни не съм сигурен.
                          Fiat Punto JTD HLX 1999

                          Коментар


                            #14
                            egzoti4en написа:
                            lubka_2010 написа:
                            jjfreeman написа:
                            lubka_2010 написа:
                            egzoti4en написа:
                            В софия я карам основно не в най-големия трафик и толкова дава по компютъра(20 км/л),но мисля че са си реални защото като си зареждам пак по прости сметки около толкова излиза.
                            Здравейте , колеги. Днес се сдобих с Фиат Пунто 1,2, 80к.с, бензин 2001г, доволна съм на първо четене от машината но имам голям въпрос. Тъй като споменавате за разход веднага ще питам. Като карам на борд компщтъра изписва 14км/л или 20км/л. Какво ще рече това, предполагам не е моментното потребление на бензин защото в аутодата пише разход 5-6 да кажем. Моля обяснете ако не ви притеснявам.
                            14км/л означава че с 1 литър се минават 14 км. Разхода е моментен.От тук вече просто се дели 100 на 14 и получаваш колко гори на 100 - тоест 7,14 литра.
                            благодаря, за отговора. Снощи като легнах и аз стигнах до тоя извод. Сега да питам за това км/ч????Нещо не отчита май при мене като хората дори да съм спряла показва някакво число?
                            Това ти показва средно с колко километра си се движела преди последното рестартиране на Трип компютъра. Това което е с буквичката А показва колко км можеш да изменеш с дадения ти среден разход и със горивото което имаш. И май другото което остана е колко км си минала преди последния рестарт на Трипа. Трипа се рестартира като задържиш бутона.П.С за реда на тези данни не съм сигурен.
                            Благодаря за инфото. Беше много изчерпателен. Днеска си изтеглих и ръководството на Български.Почвам да чета като за изпит

                            Коментар

                            Working...
                            X