Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1997 [ 1.6 16v / 1.8 16v ]

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1997 [ 1.6 16v / 1.8 16v ]

    Здравейте, тези дни мисля да се сдобия с фиат браво 1996/1997г. и за момента съм намерил две коли които ми харесаха след оглед и т.н. едната е 1.6 другата е 1.8, и двете са на г/д една цена но се чудя дали да взема 1.8 дали има голяма разлика във вървенето, и дали да не се окаже че харчи мноогоо повече от 1.6 а пък да няма осезаема разлика... дайте съвет : ))
    old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

    #2
    Вземи тая която е в по добро техническо състояние. Едва тогава ще ти препоръчам това което виждаш в подписа ми (без печката)
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      eh4ev07 написа:
      Вземи тая която е в по добро техническо състояние. Едва тогава ще ти препоръчам това което виждаш в подписа ми (без печката)
      Еми определено 1.8 бравото е в доста по-добро състояние, по думите на собственика няма какво да се прави по него... а това 1.6 е малко накъдрено, наистина не са тежки удари ама калници са понатискани, лявата врата не се спира като я отвориш и някои я е нагънал доста добре я е засилвал към калника... просто най-много ме разубеждава това че 1.8 да не харчи много. До колкото знам двигателя си е в добро състояние ама просто да не е някоя ламя по принцип. Градско г/д колко ще дава, все пак има коли по 140-150 коня дават 9-10 като се кара разумно (имам познат с alfa 1.8TS 144hp му дава 9/100 градско), иначе е ясно че ако я настъпваш постоянно няма как да не харчи...
      old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

      Коментар


        #4
        За нормално каране около 10 бензин или 11 газ (може и по надолу но аз карам само спортно и ми гори между 11.8 и12.2 газ но оборотомера под 3 хил само по кръстовищата карал съм и по малките мотори с моя стил и там съм постигал ЧУДЕСА!!! -14-15на 100 газ Но пак казвам Ако е ЧИТАВО 1.8 няма да сбъркаш в никои случаи. Говоря за техническо състояние не външен вид Не забравяи че двете неща рядко имат нещо общо!!!п.п. между 1.8 на фиат и на алфа разликите са малко ( алфата има Т-парк вариатор и еск-то е бош а на фиата е хитачи )
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          eh4ev07 написа:
          За нормално каране около 10 бензин или 11 газ (може и по надолу но аз карам само спортно и ми гори между 11.8 и12.2 газ но оборотомера под 3 хил само по кръстовищата карал съм и по малките мотори с моя стил и там съм постигал ЧУДЕСА!!! -14-15на 100 газ Но пак казвам Ако е ЧИТАВО 1.8 няма да сбъркаш в никои случаи. Говоря за техническо състояние не външен вид Не забравяи че двете неща рядко имат нещо общо!!!п.п. между 1.8 на фиат и на алфа разликите са малко ( алфата има Т-парк вариатор и еск-то е бош а на фиата е хитачи )
          Еми ок мерси за инфото, утре ще го видя пак този 1.8 и ще реша.
          old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

          Коментар


            #6
            Ако се спреш на 1,8 закарай на диагностика и на спец да се види състоянието на двигателя. Аз не се допитах като взимах моята, а гледах външен вид и ходова част и съм вече 1000+ за ремонт на мотора и още не е ОК. Просто съвет.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              1.8-цата се размина... не стана работата, като отидох на огледа доста неща не бяха така както пишеше в обявата. Иначе утре рано рано към 8 сутринта имам оглед на едно браво 1.6 което по негови думи е перфектно състояние технически и външно пък ще видим, все пак е 1998 не е 1996 като другите които гледах, и маи 1.6 все го хвалят че е сравнително икономично...
              old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

              Коментар


                #8
                Готово, имам си вече Fiat Bravo 06.1997, 1.6 16v. : ))
                old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

                Коментар


                  #9
                  А ми честито да ти е :D !
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Честито, със здраве да си я караш . Пусни някоя снимка.
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Това е колата,г/д добра цена от 1-ви собственик в България, даде ми и 4-те зимни гуми. По негови думи са реални километрите (130 000), пукнал е предната броня като е слизал назад от някакъв тротоар, ама това да е проблема D:
                      old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

                      Коментар


                        #12
                        Хайде и от мен поздравления за колата. Ако имаш нещо което искаш да питаш пиши лично. Тоя двигател го карам от 3.5 години и 80 000 км. Един приятелски съвет (дано наистина го приемеш като такъв) много да внимаваш с тези гуми, с които е колата в момента. Меко казано са неуправляеми на дъжд.Поздрави
                        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                        Коментар


                          #13
                          dvoinikat написа:
                          Хайде и от мен поздравления за колата. Ако имаш нещо което искаш да питаш пиши лично. Тоя двигател го карам от 3.5 години и 80 000 км. Един приятелски съвет (дано наистина го приемеш като такъв) много да внимаваш с тези гуми, с които е колата в момента. Меко казано са неуправляеми на дъжд.Поздрави
                          Мерси за съвета имаш ЛС :D
                          old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

                          Коментар


                            #14
                            Да си я караш без проблеми и да имаш само хубави моменти с нея.
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар

                            Working...
                            X