Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си излекувах скоростната кутия без разглобяване.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как си излекувах скоростната кутия без разглобяване.

    Колеги, пускам темата за да помогна на някой с подобни на моите проблеми с кутията на типо 1,6 1992-едновалка.Та като го взех фиата,имаше проблем с превключването на 2-ра и 3-та скорост(предпологаема диагноза-износени синхронизатори).Освен това имаше и износени лагери някъде вътре в кутията,защото при отпускане на газта и при спускане на скорост се чуваше доста силно шумене.Първо смених маслото в кутията-Статойл някакво-промяна никаква;После реших да сложа добавка за кутии на графитна основа-Лики Моли-леко подобрение при шума,но като цяло ефекта беше незадоволителен;Накрая ми писна вече и си казах да стаа квото ще и сложих и две руски добавки Римет.Карах така около 2000 км,предимно гродско и в един момент се замислих,че всъщност съвсем неусетно кутията е станала доста по-тиха.Аз не съм го усетил защото е ставало много постепенно,но мой приятел кара колата като я купих и след тези километри се случи да го возя и той ме пита-"Ти да не си сменял кутията?",казах,че не съм и че съм слагал някакви добавки,а той помисли че го будалкам.Тогава си дадох сметка,че всъщност кутията си работеше вече почти безупречно-нямаше шумове и хърхорене при смяна на предавките.Не зная как,но случайно съм направил точния коктейл-Лики Моли+Римет+ново масло и нещата се получиха след 2000 км.Отдавна се каня да пусна темата,за да помогна някому,но все не успявам.Не казвам,че това е панацея за всеки,но при мен помогна.Дано съм бил полезен.
    Fiat Brava 1.2,16в

    #2
    скорости

    аз преди нещо не харесвах скоростите и сложи Добавка ХАДО ефекта беше доста добър
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Бай лай, ам с моите кво ще измислим ?

      Коментар


        #4
        Дали ще има ефект върху скорости, на които не влиза 4та предавка :D

        Коментар


          #5
          durex_a написа:
          Бай лай, ам с моите кво ще измислим ?
          Ще си резнеш лоста да не си удряш ръцете в пепелника ,иначе са си добре-знам го от опит
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            Insane написа:
            Дали ще има ефект върху скорости, на които не влиза 4та предавка :D
            Колега,при мен влизаха трудно,но все пак ВЛИЗАХА,ако въобще не можеш да включиш...според мен с козметики няма да стане.Ако ти се рискуват 30-40лв за добавки,пробвай,то по-лошо няма как да стане :D
            Fiat Brava 1.2,16в

            Коментар


              #7
              с тази тема ми напомни, че си возя от година едни добавки на моннол за скорости, а синхрнизатора ми на първа отдавна е заминал и мога да я включвам само на място и с бавно вкарване на лоста, или пък 2ра и после първа... Та сетих се да ги сложа, направи 30тина км и имам сериозна разлика, не че мога да си включвам нормално, ама то няма и как да стане, но много по-лесно и по-бързо мога да включа на първа и не е нужно съвсем напълно да съм спрял. Пак казвам, не е решен проблема, но като за добавка има ефект, а аз не вярвам на такива неща по принцип. А и добавката е 6 лв за една тубичка за 1 л, т.е. на мен ми трябваха 2 тубички.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Сложи още 2 и няма да повярваш какво подобрение ще получиш!
                ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                Коментар


                  #9
                  eh4ev07 написа:
                  Сложи още 2 и няма да повярваш какво подобрение ще получиш!
                  не, ще повярвам на енчев 07, а не на мене си
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Не знам ама има ефект някой добавки Аз съм слагал ХАДО и стана работата А това със включването на 1 и аз съм имал такъв проблем не включва ако върви колата дори и по инерция . Сега излезе друг проблем не винаги като натисна не мога да включа ако натисна после пак става веднага . Иначе сменял съм масло и съединител преди 6 месеца.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Аз мисля,че при Бражо/Бража 1-ва си влиза в движение трудно принципно.Не мисля,че е от синхронизаторите.
                      Fiat 1.4 12V
                      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                      Коментар


                        #12
                        няма такова нещо, все пак карам колата от 4 год. Влизаше си супер.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          pakumba написа:
                          няма такова нещо, все пак карам колата от 4 год. Влизаше си супер.
                          Тя си влиза,ама трябва да си под определена пределна скорост-примерто 15км/час,иначе е мъка.При бившето ми браво кутията беше повече от добра и беше така.
                          Fiat Brava 1.2,16в

                          Коментар


                            #14
                            Първа скорост няма синхронизатор

                            Коментар


                              #15
                              Stoynev85 написа:
                              Първа скорост няма синхронизатор
                              Има синхронизатор. Но това не означава, че може да работи във всякакви режими. Няма такъв детайл в колата. Синхронизатора работи на триене и има за цел да изравни ъгловите скорости на два вала. Ако ъгловите скорости са прекалено различни, ще трябва доста време за да свърши работа, на практика не се получава и хъркат скоростите, защото водача все пак натиска.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X