Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 1.4 турбо (въпрос за турбина)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто 1.4 турбо (въпрос за турбина)

    Здравейте на всички.Имам няколко въпроса относно турбото на посоченият модел.Интересува ме какъв модел е точно турбината,има ли разлика в турбините между различните 1.4 пунто,поже виждам че са с различна мощност.Издръжливи ли са при нормална експлоатация,и на каква цена може да се намери втора употреба такава.Благодаря на всички отзовали се.

    #2
    Турбото е IHI RHB5-VL7.Няма разлики в турбините на различните модификации.При експлоатация с хубаво масло и ако собственика на колата не е джалтанин най-страшен, турбото си е достатъчно здраво Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Втора употреба цени има секви, мма в какво състояние са самите турбини е друг въпрос Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 , а нова тази турбина е с цена около 1200+ лв. Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

    Коментар


      #3
      Ок,Благодаря много.А случайно да знаеш размерите на перките студена/топла или пък евентуално турбо карта да се намери,че нищо не намирам из нета.Благодаря отново.

      Коментар


        #4
        Размерите на перките не съм ги мерил и не ги знам, но тва е доволно малка турбина Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 от калибъра на Гарет Т2 или нещо подобно.Карти на това ИХИ аз лично не съм виждал никога и почти сигурно няма да намериш никъде из нет-а. А за кво са ти тия карти и размери на перки? Кво ти е питането и идеята точно?

        Коментар


          #5
          Идеята е следната.Две турбинки да докарват достатъчно въздух на 3.0 мотор при 0.5 бара налягане.И ако се намери горивна карта,ще може да се сметне горе доло за какво става въпрос.Така,че ако става да започвам да си търся турбини,понеже голяма турбина гарет Т3/Т4 хибрит започва от порядъка на 500-600лв със съмнителен произход и качество.

          Коментар


            #6
            turboihi написа:
            Идеята е следната.Две турбинки да докарват достатъчно въздух на 3.0 мотор при 0.5 бара налягане.
            Ихи-то е малко турбо за моторя на пунто ГТ дет е 1,4 8В, пък ти сам си направи сметка дали 2 такива са подходящи за 3,0л. мотор Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Мойто лично мнение е, че тия турбини не са подходящи за замисъла ти Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
            turboihi написа:
            Така,че ако става да започвам да си търся турбини,понеже голяма турбина гарет Т3/Т4 хибрит започва от порядъка на 500-600лв със съмнителен произход и качество.
            То ако мислиш, че Ихи от пунто ГТ за 150лв. ще е в мнооо добро състояние Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
            turboihi написа:
            И ако се намери горивна карта,ще може да се сметне горе доло за какво става въпрос.
            Между другото, турбините нямат горивни карти Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 , имат карта за компресора и карта за турбинната част

            Коментар


              #7
              Turbo map имам в предвид.Просто така съм се изразил по-горе.Можеш да погледнеш в първите постове.Никой не е казал,че търся за 150лв турбина.И на двойна цена да е,просто проекта се прави с течение на времето и не се дават наведнъж много пари.Както и да е.Щом са малки тези турбини се насочвам към нещо друго.благодаря все пак.

              Коментар


                #8
                turboihi написа:
                Turbo map имам в предвид.Просто така съм се изразил по-горе.Можеш да погледнеш в първите постове.Никой не е казал,че търся за 150лв турбина.И на двойна цена да е,просто проекта се прави с течение на времето и не се дават наведнъж много пари.Както и да е.Щом са малки тези турбини се насочвам към нещо друго.благодаря все пак.
                взимаш една Т25 ца инжектори , помпа , дюзи , кулер , ремапване и излизташ ако двигателя е в час , ако не е се почва първо то него ако имаш достатъчно време ще прочети , мисля че намериш много отговори на твойте въпроси http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=25060това е моя проект и вече 4 години се доразвивакато за сега съм достагнал моя максимум ( в смисъл , казах стига ми толкова за сега ) иначе винаги може и още ( пунтото е като рейс 280 - винаги може и още и винаги има с какво да те изненада - къде приятно , къде не ) но кефа...... за него няма да говорим
                Power Under Pressure

                Коментар


                  #9
                  Баце, човеко иска да праи 3,0 мотор с 2 ИХИ-та, а не да засилва пунто ГТ Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

                  Коментар


                    #10
                    biser_as написа:
                    Баце, човеко иска да праи 3,0 мотор с 2 ИХИ-та, а не да засилва пунто ГТ Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                    ми 2 скаинаински турбини от RB26DETT
                    Power Under Pressure

                    Коментар


                      #11
                      Тези първо,че ще са прекалено скъпи,второ-трудни за намиране, и трето че ги монтират на 2.6 турбо мотор с голямо надуване.Тоест ми се струва,че няма полза от тях.Освен това мотора е с компресия 10:1 и надуването ще е до 0.5 бара.Трябва турбина/и с достатъчно много въздух на ниско налягане.Други предложения?

                      Коментар


                        #12
                        turboihi написа:
                        Тези първо,че ще са прекалено скъпи
                        Незнам колко ти е опита и познанията пич, мма аз евтино и същевременно здраво и хубаво турбо не съм виждал Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                        turboihi написа:
                        и трето че ги монтират на 2.6 турбо мотор с голямо надуване.Тоест ми се струва,че няма полза от тях.
                        Тоз мотор със стандартните си турбини не е с кой знае колко голямо надуване Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 ....... има-нема 0,8 бар-а Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                        turboihi написа:
                        Други предложения?
                        Предложението ми е да разгледаш тук: http://www.turbobygarrett.com/turbob...ochargers.html има карти на всичките турбини и да си избереш правилните за това, което искаш ........... на мотор 3.0л. с 10:1 да имаш дебит при 0,5 бар-а Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

                        Коментар


                          #13
                          демек 2 скайлаиновски ще са му абсолютно точни тавана на тези трубини на скайлайн са 400 коня другото е да гледаш от 300 ZXако това ти се мали , значи си объркал раздела
                          Power Under Pressure

                          Коментар


                            #14
                            Принципно ми трябва нещо от сорта на ккк-27,които се слагат на 3.5 бензинов мотор на БМВ с надув 0.6бара.Както и да е,основното ми питане беше за турбините на пунто,дали стават.Питах ,защото такива турбини се намират,а да търся от скайлайн и разни други е просто несериозно.Колко подобни автомобила сте виждали да се продават на части?

                            Коментар

                            Working...
                            X