Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишаване на оборотите както при натискане на газта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повишаване на оборотите както при натискане на газта

    Здравейте,Забелязах че понякога при запалване (Фиат Пунто 95, 1,6, бензин) при спряло състояние, оборотите се покачват сами все едно се натиска газта, а това не е така. Мисля, но не съм много сигурна, че това става в топло време. Може ли някой да ми обясни каква е причната?Благодаря много! )

    #2
    смени стъпковото моторче и ще се оправи

    Коментар


      #3
      nedialk00 написа:
      смени стъпковото моторче и ще се оправи
      Благодаря!!! :D

      Коментар


        #4
        Re: Повишаване на оборотите както при натискане на газта

        Puntcho написа:
        Здравейте,Забелязах че понякога при запалване (Фиат Пунто 95, 1,6, бензин) при спряло състояние, оборотите се покачват сами все едно се натиска газта, а това не е така. Мисля, но не съм много сигурна, че това става в топло време. Може ли някой да ми обясни каква е причната?Благодаря много! )
        Предполагам, че оборотите се покачват точно след като двигателя запали. По принцип е нормално да го прави когато навън е по-студено. Ако оборотите се покачват до 1300-1500 за минута две - всичко си е наред. В противен случай е добре да се направи диагностика - може да си е отишъл температурен датчик или както е казал колегата по-горе - да има проблем със моторчето за празен ход. Замяната му е краен случай - може нещата да се разминат само с почистване. И един съвет - не бързай да хвърляш пари за смяна на каквото и да е . Понякога във форума се дават такива съвети, че направо онемявам ....
        Fiat Marea 1.8 16V ELX

        Коментар

        Working...
        X