Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се закрепват ветробрани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се закрепват ветробрани

    Здравейте колеги.Утре ми пристигат ветробраните , и искам да разбера дали има някаква особенност при монтажа им.Затова ви моля да ми дадете някакви съвети.Колата е Брава.Ветробраните са за четирите врати.БЛАГОДАРЯ ВИ
    Fiat Marea 1.9 JTD

    #2
    Трябва да имат самозалепяща лепенка .Ако не купи си двойно залепяща се такава и си ги монтирай.

    Коментар


      #3
      Другият вариант е ветробрани с такъв профил че влизат в каналчето, там където влиза стъклото като се вдигне до горе. Закрепват се само в една точка, при мен в задната част. Самото стъкло като се затвори стои малко по-надолу понеже опира във ветробрана. Ако са такива ветробраните внимавай при поставянето като ги огъваш да не ги спукаш. Огледай гумените уплътнения около ветробрана да стоят добре за да не се повредят и да пропускат вода при дъжд.Ако не си сигурен като ходиш по улиците разгледай коли които имат ветробрани и как са монтирани. Ще разбереш как трябва да си монтираш твоите.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        имах ветробрани и то някакви италиянски, уж хубави. Държаха се хем отпред с една пластинка, хем отзад с голяма пластмасова скоба. Аз сложих и двойно лепящо и така залепна и в канала на уплътнението, карал съм редовно със 160 и не са трепнали. Обаче ако са само от лепящите, чух, че редовно изхвърчали
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          При мен хем се лепят хем има по 5 скоби на ветробран. Ветробраните си дойдоха с колата и са си оригинални на Ланчия.Скобите се слагат вътре под самото уплътнение на стъклото, като вкараш ветробрана той се залепва и защипва самичък. П.С даже е и направен като зъбчета от едната страна, по този начин и тези зъбчета се впиват в уплътнението.

          Коментар


            #6
            Re: Как се закрепват ветробрани

            Здравейте отново,Дълго очакваните ветробрани вече са поставени.Монтажът се оказа много лесен:-комплекта си включва двойно лепяща лепенка и по-две скоби на ветробран-има и две схемички на които е обозначено мястото където се поставят скобитеЕдинствената особенност при мотажа е ,че трябва да се внимава при поставянето на двата предни.Налага се малко да се огънат.Стъклата си се вдигат догоре и то съвсем нормално, само на единия се наложи първият път да му помогна малко, явно не съм пъхнал скобата до края.Направих тест с водоструйка дане би случайно да пропусне отнякаде ,но всичко си е ОК!Ето и малко снимки:http://prikachi.com/images.php?image...8/3673128G.jpg
            Fiat Marea 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Има си видео инструкция как да се монтират.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                krasio_79bs написа:
                Има си видео инструкция как да се монтират.
                Благодаря!Но както се казва по нашенски "След дъжд-качулка"Извинявам се за Спама.
                Fiat Marea 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  a4kata71 написа:
                  krasio_79bs написа:
                  Има си видео инструкция как да се монтират.
                  Благодаря!Но както се казва по нашенски "След дъжд-качулка"Извинявам се за Спама.
                  Късно се разрових из сайта им.Сподели на ЛС колко парици ти струваха и от къде си ги поръча.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    #10
                    Ето тия които се лепят отвън.Както виждате всяка мадама от автосервиза може да ви ги монтира.
                    Bravo 1.6 / 16

                    Коментар


                      #11
                      изглеждат доста добре. Моите ги свалих, защото лятото в колата седеше адски задушно дори при отворен прозорец, което е нормално де, но и мног шум вдигаха. дано не е така и при теб
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Riki888 написа:
                        Ето тия които се лепят отвън.Както виждате всяка мадама от автосервиза може да ви ги монтира.
                        Това е вярно, но нашите врати нямат метален участък над стъклото.Така че невярвам някой да сложи на фиата външни.Поздрави.
                        Fiat Marea 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          pakumba написа:
                          изглеждат доста добре. Моите ги свалих, защото лятото в колата седеше адски задушно дори при отворен прозорец, което е нормално де, но и мног шум вдигаха. дано не е така и при теб
                          Тази вечер ходих до Търново да се видя с колегата JacK`DanielSи си позволих малко да си отпусна крака-няма шум /дори го няма свистенето при малко отворен прозорец/-няма капки по кората /вали дъжд/За сега /една вечер/ съм доволен от ивестицията.Поздрави.
                          Fiat Marea 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            При мен също много ми свистят тези ветробрани . Моите бяха на колата като я взех , може просто да са си изпяли песента вече и заради това да шумят . Иначе наистина са много полезни , не те духа дирекно вятъра и може в дъждец да си с леко отворен прозорец.

                            Коментар


                              #15
                              StefanSS написа:
                              При мен също много ми свистят тези ветробрани . Моите бяха на колата като я взех , може просто да са си изпяли песента вече и заради това да шумят . Иначе наистина са много полезни , не те духа дирекно вятъра и може в дъждец да си с леко отворен прозорец.
                              Шумят мамицата им. Както каза по-скоро свистят. Имат си предимствата, но аз обмислям премахването им вече. При скорост до 100 км/ч. няма проблем, но след тази скорост дразнят право-пропорционално на натиснатото педалче на газ-та. Жена ми лесно се усеща, кога се "отпускам" по магистралата. :D
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар

                              Working...
                              X