Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се маха изгоряла лепенка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се маха изгоряла лепенка

    Как се маха изгоряла лепенка от задното стъкло.Човекът карал фиатката преди мен ми е оставил една напукана и прецакана лепенка за бебе ж колата която е изгоряла от нагревателчето.Мога ли да я махна по някакъв хитър начин без да прецакам въпросното нагревателче
    Понякога ме преследват умни мисли, но аз съм по-бърз от тях

    #2
    Направи си бебе!!! Така няма да се налага да махаш лепенката
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Hristian_Aleksiev написа:
      Направи си бебе!!! Така няма да се налага да махаш лепенката
      С голяма радост колега, но тази е прецакана.Не ми се рискува да взема да до изтъркам с няква тел или някъв разредител тъй като подгряването отзад си е голямо предимство зимата и не ми се иска да сменям цялото стъкло ако го прецакам
      Понякога ме преследват умни мисли, но аз съм по-бърз от тях

      Коментар


        #4
        повдигаш му края от някоя от страните и почваш да разлепяш с пръсти.малко е кофти вярвай ми,но с повече търпение и упоритост ще успееш.ако остане лепило(по всяка вероятност ще) - исчисти със спирт за горене, но внимателно да не стане беля с нагревателите.ако не беше отзад най-лесно става с бръснарско ножче,макетно ножче или тия където ги продават по бензиностанцийте и така успехп.п. Ако пък изобщо не иска да пада, залепи отгоре(отвън) нов стикер по-голям.така ще закриеш стария.
        Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

        ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

        Коментар


          #5
          Може и с малко обезмаслител да търкаш. Все пак нагревателя е добре залепен за стъклото и ако не търкаш с твърди предмети, а с парцал. И ако се стремиш да търкаш по дължината на нагревателя, не мисля че ще имаш проблеми
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            С разредител не можеш да навредиш на реотаните.Ползвай пистолет за горещ въздух и отлепи парчетата, след, което с разредител(коресилин) търкаш докато падне лепилото.

            Коментар


              #7
              Колеги мерси много за изчерпателните отговори.Ще пробвам с разредител щом няма да прецака реотана, иначе за отлепване и дума не може да става тъй като лепенката няма никаква еластичност, в смисъл изпекла се е и е станала като пластмасова отгоре на това се е напукала цялата на парченца с големина милиметър на милиметър
              Понякога ме преследват умни мисли, но аз съм по-бърз от тях

              Коментар

              Working...
              X