Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Придърпване на съединителя при смяна на предавка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Придърпване на съединителя при смяна на предавка

    Здравейте колеги проблема ми е следния при преминаване на следваща предавка от първа на втора от втора на трета наи осезателно и отпускане на съединителя колкото и да съм прецизен се получава едно придъпване сякаш съм начинаещ шофьор инече сединителя лепи много добре даже прекалено не мога да разбера къде е проблема колата е фиат браво 1.8 16v 113 кс съединителя ми отделяши ниско долу регулирах го и го дигнах малко по високо да отделя положението е малко по добре но пак не както трябваМодерирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    И трябва да сменяш предавките с лека междинна газ за да е плавно нали? И при мен е така, но и аз се чудя защо така се получава(колата е Стило 1.6 16V). Ще следя темата

    Коментар


      #3
      не колега скоростите влизат перфектно проблема е в това че не мога плавно да потегля при сменяване на скоростите абе все едно сега се качвам на кола за парви път

      Коментар


        #4
        Точно така колега, нещо не ме разбра-СКОРОСТИТЕ ВЛИЗАТ ПЕРФЕКТНО, но когато ги смениш придърпва-опитай да смениш с лека междинна газ и ако нацелиш колкото трябва се сменят плавно(без да придърпва)-поне при мен е така.Разбира се, трябва да се сменят без междинна газ и да не придръпва, но нямам идея защо го прави.

        Коментар


          #5
          Колега, на мен днес ми понастройха метана и сега почти не придръпва, и на бензин го прави многоо леко. Може да е нещо по подаването на горивото... но нека някой по-разбиращ да се изкаже. Чул съм, че при някои ако сменят свещите се е оправило, тъй че ако твойте са стари и имаш съмнения по тях не се колебай и ги сменяй.

          Коментар


            #6
            свещите определено не съм ги сменял и скоро мислия да го направа но се чуда дали пък това не е нарочно направен така съединителя да лепи светкавично с цел по спортно каране знам ли :D

            Коментар


              #7
              прав си колега понякога ако нацелиш с отпускането на съединителя и подаването на газ се получава много приятна тяга която те лепи за седалката но това се случва веднъж но 50 превключвания бях чел някаде из нета за една алфа с подобен съединител и го наричаха НЕРВЕН СЪЕДИНИТЕЛ дано някой е имал този проблем да сподели някакво решение че вече почва да ме дразни

              Коментар


                #8
                ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН регулирах съединителя който ми отделяше ниско долу сега отделя кам средата и положинието е много по добре :D

                Коментар


                  #9
                  БравоНе знам защо си мислех, че си го правил това. При теб е с болтче супер, ама при мен като е с помпички и няма жило лошо

                  Коментар


                    #10
                    бях го правил но не толкова колкото днес смисъл отвих врътката повече от преди :D

                    Коментар

                    Working...
                    X