Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Брава 1.8 16в .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Брава 1.8 16в .

    Здравейте колеги . Нов съм във форума и моля да ме извините ако темата не е за тук.От няколко дни съм собственик на Фиат Брава 1.8 16в но я взех със един пролем. Когато колата е студена все още, върви без проблем, но когато достигне работна темперетура и загрее не може да върви. При рязко подаване на газта глъхне и едвам вдига оборотите , и след 3500 оборота се изтрелва все едно и няма нищо , а при плавно подаване на газта вдига едвам едвам оборотите пак до към 3500 оборота и след това се изтрелва и след превключване на друга предавка пак заглъхва дори и с натиснат до доло педал на газта. Преди да започне да прави тези номера предишния собственик ми каза че сина му един ден я е форсирал на място до прекъсвач няколко пъти и след това е възникнал проблема. Помислих си че може да е прескочила ремък но до колкото знам 16 винтиловите двигатели ако прескочат ремъка удрят клапаните. Смених въздушен и горивен филтър защото ми казаха че може да е от тях въпреки че няма логика да върви на високи обороти ако са филтрите а от ниските да не тръгва... Просто като загрее и е същинска мъка да тръгвам по светофарите. Трябва да подам плавно газта да вдигне над 2000 оборота и тогава чак с полу съединител тръгвам Моля ако някой е имал подобен проблем , нека пише.Поздрави на всички!

    #2
    Катализатор има ли колата,ако има може да е запушен.Газ има ли колата ?
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Катализатора е махнат преди да я взема. Колата се кара само на бензин и няма газ колега. Казаха ми че може да е темперетурния датчик, но не знам изобщо каде се намира и как да проверя дали е той....

      Коментар


        #4
        Трябва да се направи диагностика и да се види може да покаже нещо иначе може да си сменяш доста датчици
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Най-вроятно ти смуче някаде въздох след дебитомера провери си! Или дебитомера!
          Fiat Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            бобина, кабели, свещи, ламбда сонда

            Коментар


              #7
              .

              nedialk00 написа:
              бобина, кабели, свещи, ламбда сонда
              Този модел няма кабели.Вероятно проблема е в ТПС-потенциометъра на дроселовата клапа, но е добре да се направи диагностика.

              Коментар


                #8
                вярно че не беше с кабели а с бобинка на всяка свещ

                Коментар


                  #9
                  Разглоби и почисти стъпковия мотор като начало. Тук, във форума някъде имаше точно тема за профилкатика на моторчето при 1.8. Потърси я.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Вече не знам какво да правя с тая кола.... Днес дори и като загря си варвеше нормално почти цял ден и преди малко пак започна с номерата Утре заминава на диагностика да ми кажат със сигурност какво е , и какво трябва да се смени че се побърках вече. Дано ми кажат точно за какво става въпрос а не да сменям излишно здрави части. Поздрави на всички колеги и благодаря на отзовалите се

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте колеги. Проблема с колата беше решен. Закарах я на диагностика и се оказа че е темперетурен датчик. Смениха го и колата вече си е както трябва! Благодаря на всички колеги които изказаха мнение по въпроса!Поздрави на всички

                      Коментар

                      Working...
                      X