Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не се включва перката на охлаждането на 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не се включва перката на охлаждането на 1,6 16V

    Не ми се включва никоя от степените на перката на охлаждането на 1,6 16V. В резултат ми се спука радиатора и слагах друг. Какво да търся и къде да замервам? Колата е с климатик ако има значение. Как да включа принудително перката директно на 12V - от коя букса и влиза захранването? Това, което е завито в радиатора управлява ли перката или само показва към таблото - какво да е положението на стрелката за температурата? Датчика на температурата на двигателя къде се намира?Ако има специална тема по въпроса може и линк да ми дадете, но тези, които открих с търсене са за другите двигатели ... не за 1,6 ... при мен същото ли е?Благодаря предварително.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    годината има значение. Аз обаче не съм чувал такова нещо- да се спукат радиаторите от зор. То ако се спукат, за мен колата е прегрята.Аз знам как е при <99 , но коя е твоята не знам...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      1996, колата е прегрявана преди години но радиатора и перката чак сега дадоха фира.
      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

      Коментар


        #4
        Датчика пускащ перката е завит в самия радиатор, аз моя го сменях с такъв пускащ степените с по 5 градуса по-рано. При мене не пускаше перката от повреда в релето ( то се намира на дуфузьора на перката при резистора за 1-вата степен) .
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Мерих както е студена - съпротивлението на тази букса за перката, която е горе при гредата с трите крачета. На никоя от комбинациите крачета не реагира мултицета.Ето какво открих, различни омове при различни градуси на датчика, който е завит в радиатора. А в сайтовете за резервни части резистора го водят 0,3 ома ... отивам да меря.
          Прикачени файлове
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #6
            Re: Не се включва перката на охлаждането на 1,6 16V

            При мен беше нагоряла букса и от там ми правеше проблем.На двата силови кабели който влизат в перката.

            Коментар


              #7
              Открих проблема, нямаше верига през този РЕЗИСТОР. Като го разглобих от намотките му падаха парченца от лентата, е зеленото покритие се беше изпарило (той се плиска директно от насрещната вода ако караш в дъжд, защото е отвътре в перката от страната на радиаторите на открито). Напълно беше опечена и начупена намотката.Датчика с променливите омове, който е в радятора, не може да се измери без да е под напрежение, той също показва отворена верига, но явно когато е захранен с 12 Волта си работи. Без малко да си го купя и него без да имам нужда.Сега от много ровене, съм размърдал нещо тръбите на климатика и явно е изпуснал защото сега пък той не включва.
              Прикачени файлове
              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

              Коментар


                #8
                това играе само за 1ва степен. Тук италианците са го направили умно- при първа степен минава през този резистор за да се понижат оборотите и да имаш така наречената 1ва степен, втора обаче не минава оттук, а е директно на перката, така се подсигурява винаги включване поне на 2ра степен като изгори резистора. Ако си нямал и 1ва и втора степен, вероятно датчика е нагорял, защото втората степен минава директно през него и тока е много голям и не е изчислено да се кара дълго така и нагаря и не включва.климатика си виж кабелите на компресора са една букса
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар

                Working...
                X