Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирис на изгоряло в купето при работа на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мирис на изгоряло в купето при работа на бензин

    Здравейте КолегиКогато карам на бензин Типото 1.6 мотор е моно вътре в купето гадно мерише като на изгоряло масло или некакви изпарения от бензина и аз незнам гледал съм да не тече отнякаде масло по мотора но няма течове .А когато карам на гас проблема го няма сичко е нормално няма да мерише .Даже свалих маркуча от картера който влиза в кутията на филтара да го видя но не е запушен отдушника на картера също разглобих и там си е Ок сичко .Мисля да сменя свештите да видя ама то ако някоя е избила се познава като почне да работоти на 3 цилиндъра незнам вече каде да гледам и някой ако е имал такъв проблем да пише .Мерси предварително И поздрави на всички.
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    #2
    Нищо, че си гледал....огледай пак внимателно На бившето ми Типо 2.0 , подобна миризма на горяло масло се получаваше от капане на масло(от гарнитура-картер) върху изпускателната тръба. Друг вариант е от някъде да се стича масло по изпускателния колектор. Миризма на бензин съм усещал при работещо парно от спукан маркуч влизащ в рейката!едит: Сега видях, че при работа на газ нямаш ядове
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Ако ще капе масло някъде, то ще го има и на газ и на бензин! Единствената разлика при двете горива е в подаването на горивото - едното е през изпарител а другото е през дюзата. Обаче, ако при преминаване на бензин има недобро изгаряне на сместа, в следствие на недобре работеща ламбда сонда например, и някъде по изпускателната система имаш дупка, тогава може да се получи този ефект. При мен например го има, защото съединението между катализатора и средното гърне не е уплътнено добре и духа. На газ не го усещам, но на бензин го има, особено при бавно каране или работа на място. Огледай си гърнетата и маркучите за бензина - да не би да сълзи от някъде. Предполагам, че при работа на газ помпата е спряна.Успех!
      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

      Коментар


        #4
        Forsaken написа:
        Ако ще капе масло някъде, то ще го има и на газ и на бензин! Единствената разлика при двете горива е в подаването на горивото - едното е през изпарител а другото е през дюзата. Обаче, ако при преминаване на бензин има недобро изгаряне на сместа, в следствие на недобре работеща ламбда сонда например, и някъде по изпускателната система имаш дупка, тогава може да се получи този ефект. При мен например го има, защото съединението между катализатора и средното гърне не е уплътнено добре и духа. На газ не го усещам, но на бензин го има, особено при бавно каране или работа на място. Огледай си гърнетата и маркучите за бензина - да не би да сълзи от някъде. Предполагам, че при работа на газ помпата е спряна.Успех!
        Ами да При работа на гас помпата е спряна но трябва да вдигна някаде колата за да погледна отдолу системата на изпускателните газове от мотора през ламбдата ида вида дали някаде не пуска или не е цъфнала някоя дупка съмнява ме както казва колегата че може да няма добро изгаряне на бензин понеже на 5 като вкарам и е няма тази мощност която трябва да е има на бензин забелязал съм че ако е карам полека на бензин 60 80 км без да е натискам няма проблеми само като е натоварен мотора примерно по нанагорнище ще я огледна все пак отдолу да вида .А възможно ли е да е от свещите ?
        Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

        Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
        Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

        Коментар


          #5
          Имах го същият проблем.При мен се оказа гарнитурата между двуцевката и изп. колектор.Като я карам на гюрюнтия и смърдеше както при теб.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            +1 за разхлабени маркучи на бензина. Имах го същия проблем на бравото. Миришеше като в москвича едно време на стоплен ма неизгорял бензин. Като погледнах под капака се уплаших. Едната скоба хващаща маркуча до инжектора се беше отхлабила и се стичаше бензин надолу по мотора. Как не се запалих и аз не знам. А за мощността причини много. Може и инжектора да е позапушен, а ако ти тече бензин от маркучите то няма как да вдигнеш достатъчно налягане. Едва ли е от свещите. Ако е от тях няма да върви и на газ.
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              На мен при купето така ми смърдеше на гадно, че си вдигах прозореца като паркирам назад. Оказа се, че ламбда-та е заминала и няма добро изгаряне на бензин... смърдела е ужасен точно, какъвто го описваш - все едно си смесил бензин, масло, гума и каквато още гадост се сетиш и си ги запалил. Пробвай първо някой приятел да ти диагностицира електрониката, защото друго обяснение как мирише на гадно само от едното гориво аз лично нямам.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                siluro написа:
                На мен при купето така ми смърдеше на гадно, че си вдигах прозореца като паркирам назад. Оказа се, че ламбда-та е заминала и няма добро изгаряне на бензин... смърдела е ужасен точно, какъвто го описваш - все едно си смесил бензин, масло, гума и каквато още гадост се сетиш и си ги запалил. Пробвай първо някой приятел да ти диагностицира електрониката, защото друго обяснение как мирише на гадно само от едното гориво аз лично нямам.
                Ами колеги сега като изляза отпуск другата седмица ще се позанимавам с колата на спокоиствие ще провера сичко и ще пиша чао.
                Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                Коментар


                  #9
                  А на сичкото отгоре днеска се скапа и динамото и малко след него и акумолатора даде фера ебахти деня кой знае сега колко пари ще идат за акумолатор и динамо майстора ми каза че динамото го обновявали гаранциа незнам колко хил километра ама ми отиде май почивката на майстора в джоба дет се вика такъв ми бил късмета
                  Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                  Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                  Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                  Коментар


                    #10
                    Бях днес при един майстор да погледне да не е отишло нещо отдолу и ми каза че тръбите и уплатненията били в ред .Възможно било да испуска от меката връзка която е пред ламбдата според вас възможно ли е ? миналата година съм е сменил меката връзка с нова.
                    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                    Коментар


                      #11
                      Колега за да си сигурен че не те лъже, качи типото на някой бордюр, само предните гуми, запали я и легни отдолу ако изпуска то ще се разбере. като сложиш ръка около меката връзка и има дупка ще духа от там и евентуално ще мирише
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #12
                        Hristian_Aleksiev написа:
                        Колега за да си сигурен че не те лъже, качи типото на някой бордюр, само предните гуми, запали я и легни отдолу ако изпуска то ще се разбере. като сложиш ръка около меката връзка и има дупка ще духа от там и евентуално ще мирише
                        Колега точно това ще направа даже ще званна на един познат дето има вкъщи морга и подемник да е дигнем и да се навръ отдолу да вида и ще пиша
                        Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                        Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                        Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                        Коментар

                        Working...
                        X