Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на клапанче за пръскалки на предно стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на клапанче за пръскалки на предно стъкло

    Колеги, не знам дали някой се е опитвал да го ремонтира, но не намерих тема за това във форума.Затова ще споделя аз как се справих с разваленото ми клапанче. Необходими инструменти и материали: тънка отвертка и здраво парче 2х2 см от най-евтините полиетиленови торбички.На моето се беше пробила мембраната и пръскаше вода пред дупката от самия клапан. Реших да го отворя, за да му видя устройството. Оказа се супер елементарно. Отваря се внимателно с тънка отвертка. Вътре има силиконова мембрана, която при мен беше много деформирана и перфорирана. Тя се притиска към отвора от пластамасово бутало с пружина. Отлепих мембраната, изчистих трите тръбички на клапана (1 вход и 2 изхода). Върнах буталото в капачката на клапана. Тук трябва да се внимава пружината на буталото да е към капака, а не към мембраната, иначе ще я перфорира веднага. Покривам мястото на капачката в основното тяло на клапана с парчето полиетилен и затварям с щракване капака. Отстранявам стърчащия полиетилен и клапана е готов.Ефект: Водата излиза от пръскалките веднага след дърпане на лоста, няма никакво забавяне; Налягането на струята е по-голямо - с изпуснал клапан при скорост над 100 км/ч пръскалките бяха безполезни, защото водата не можеше да стигне над чистачките. От скоростта лягаше почти на капака. Сега и при 130 км/ч имам струя на средата на стъклото.Дано помогна на някой колега. Ако има интерес ще направя снимки.
    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
    LPG System BRC Just

    #2
    направи колега ако не те затруднявам, аз си купих ново понеже се опитах с такова парче от найлон да го оправям ама нещо не се получи

    Коментар


      #3
      Подкрепям идеята за снимки
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Re: Ремонт на клапанче за пръскалки на предно стъкло

        HLX написа:
        Колеги, не знам дали някой се е опитвал да го ремонтира, но не намерих тема за това във форума.Затова ще споделя аз как се справих с разваленото ми клапанче. Необходими инструменти и материали: тънка отвертка и здраво парче 2х2 см от най-евтините полиетиленови торбички.На моето се беше пробила мембраната и пръскаше вода пред дупката от самия клапан. Реших да го отворя, за да му видя устройството. Оказа се супер елементарно. Отваря се внимателно с тънка отвертка. Вътре има силиконова мембрана, която при мен беше много деформирана и перфорирана. Тя се притиска към отвора от пластамасово бутало с пружина. Отлепих мембраната, изчистих трите тръбички на клапана (1 вход и 2 изхода). Върнах буталото в капачката на клапана. Тук трябва да се внимава пружината на буталото да е към капака, а не към мембраната, иначе ще я перфорира веднага. Покривам мястото на капачката в основното тяло на клапана с парчето полиетилен и затварям с щракване капака. Отстранявам стърчащия полиетилен и клапана е готов.Ефект: Водата излиза от пръскалките веднага след дърпане на лоста, няма никакво забавяне; Налягането на струята е по-голямо - с изпуснал клапан при скорост над 100 км/ч пръскалките бяха безполезни, защото водата не можеше да стигне над чистачките. От скоростта лягаше почти на капака. Сега и при 130 км/ч имам струя на средата на стъклото.Дано помогна на някой колега. Ако има интерес ще направя снимки.
        Аз използвах парче латексова ръкавица Сега трябва да правя задната...ама голям зор да се добера до него...ще чака "друг път" :D
        MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
        ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

        Коментар


          #5
          Че за задната клапанчето е пак отпред, аз направо го смених 2лв беше новото.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            клапанчето за задната ще го намериш като махнеш черния капак на който пише FUSE като вдигнеш капака горе в дясно

            Коментар


              #7
              nedialk00 написа:
              клапанчето за задната ще го намериш като махнеш черния капак на който пише FUSE като вдигнеш капака горе в дясно
              Разбрах,че е там..обаче се налага да свалям рамената на честачките иначе неще да се покаже..
              MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
              ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

              Коментар


                #8
                дърпай маркучето и ще дойде няма къде да ходи

                Коментар


                  #9
                  plamenHART написа:
                  nedialk00 написа:
                  клапанчето за задната ще го намериш като махнеш черния капак на който пише FUSE като вдигнеш капака горе в дясно
                  Разбрах,че е там..обаче се налага да свалям рамената на честачките иначе неще да се покаже..
                  Не се налага да се свалят. И аз доста го търсих, но е там и с издърпване ще се покаже из зад централата на АБС-а. Самата тръбичка е точно до ботуша на амортисьора. Пусни една снимка да ти покажа точно.

                  Коментар


                    #10
                    Airfan написа:
                    plamenHART написа:
                    nedialk00 написа:
                    клапанчето за задната ще го намериш като махнеш черния капак на който пише FUSE като вдигнеш капака горе в дясно
                    Разбрах,че е там..обаче се налага да свалям рамената на честачките иначе неще да се покаже..
                    Не се налага да се свалят. И аз доста го търсих, но е там и с издърпване ще се покаже из зад централата на АБС-а. Самата тръбичка е точно до ботуша на амортисьора. Пусни една снимка да ти покажа точно.
                    Точно там е но...преминава назад през гумена тапа,а над него през същата тапа преминават сноб проводници.Опитах с дърпане,но очевидно отворо за маркучето е много стегнат и клапанчето подпира от другата страна.Аз съм *** и упорит....клапанчето остана зад тапата .....та ще свалям кората..."друг път"...Сега още ме е яд
                    MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                    ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                    Коментар


                      #11
                      Достъпа е много лесен - свали казанчето за хидравличната течност, 1-2 щипки на изолацията и си в бизнеса.

                      Коментар


                        #12
                        Airfan написа:
                        Достъпа е много лесен - свали казанчето за хидравличната течност, 1-2 щипки на изолацията и си в бизнеса.
                        Ха...благодаря,не се сетих :D Утре я подхващам,че на 1-ви отпуската свършва.
                        MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                        ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                        Коментар


                          #13
                          А някои може ли да каже каква е фаидата от това клапанче?5год пръскалките едва хвърляха вода до стъклото и накрая го изхвърлих това клапанче и сложих най-обикновен трипътник и сега направо ще пробие стъклото
                          Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                          EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                          EX.Fiar Ritmo 105TC

                          Коментар


                            #14
                            клапанчето ти е било скапано просто файдата е че с клапанчето водата остава до пръскалките и не се връща в казанчето и когато пръснеш вода пръсва веднага и чистачките не работят на сухо да ти драскат стъклото

                            Коментар


                              #15
                              Прощавайте колеги, ама не разбирам защо не ползате търсачката на форума... Ето например какво излиза още в първите резултати по темата за пръскалки и клапанчета (вкл. ремонта им):http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=21324
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X