Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Треперене на страничните огледала

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Треперене на страничните огледала

    Колеги, търсих, но не намерих такава тема. На мен ми треперят страничните огледала на колата като карам със 80-100 км. Как да го оправя този проблем?
    http://www.pljuvalnik.com
    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

    #2
    Треперят стъклата на огледалото или треперят пластмасовите протектори(заедно със стъклата)
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Вероятно колегата искаше да каже, че стъклата на страничните огледала му треперят, при мен проблема е същият, но само с едното.
      браво 1.6 16v 1997 103hp
      колкото повече,толкова повече

      Коментар


        #4
        ses написа:
        Вероятно колегата искаше да каже, че стъклата на страничните огледала му треперят, при мен проблема е същият, но само с едното.
        Колега ти най-добре можеш да помогнеш. Ако ти се занимава да си разглабяш огледалата. Ще видиш какво не е наред в треперещото. Да не би да се е откачило от моторчето и затова да трепери
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Сваляй смело огледалото се сваля за по малко от 5 минути и няма никакви сложни манипулации.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            При проблема е само на дясното и забелязах, че може да се движи на ляво/дясно, но не и нагоре/надолу. Вероятно поради и това трепери при висока скорост, но не ми се занимава да го свалям и да се занимавам (поне за момента).
            браво 1.6 16v 1997 103hp
            колкото повече,толкова повече

            Коментар


              #7
              Мойте огледала работят идеално, но не треперят. Като го пипаш няма луфт, а защо трепери незнам? Незнам и как да го разглобя, малко съм некадърен.
              http://www.pljuvalnik.com
              Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

              Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

              Коментар


                #8
                Да не би самата конзола на която е огледалото да не е добре закрепена за вратата. При мен едната конзола беше хваната само с един винт вместо с три.Просто хвани корпуса на огледалото е леко го размърдай напред-назад за да видиш дали мърда конзолата която трябва да е неподвижно захваната за вратата.Самата конзола се развива от вътрешната страна на вратата - маха се пластмасовият капак който е на щипки и допълнително малко по-напред има една пластмасова тапа под която е третия винт.
                Bravo 1.6 / 16

                Коментар


                  #9
                  Другия вариант за треперенето е да е разбита самата ябълка на огледалото. Пробвай ги дали лесно се сгъват огледалата. Моите си мислех че не се сгъват, един ден напъвах напъвах и не успях и реших че не са сгъваеми, докато след време не видях едното сгънато( някой колега не е могъл да мине и го завъртял)
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    Днеска пробвах, самите огледала леко като ги пипам се клатят. И най-вероятно от струята като дигна 80-100 км треперят. Но не са счупени зъбците вътре. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как се е справил с него?
                    http://www.pljuvalnik.com
                    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                    Коментар


                      #11
                      Колега ето ти малко картинки как се свалят огледалата. Показано е от вътрешната страна на вратата.Картинките са за механични огледала обаче за електрически е същото, само по-внимателно да не откъснеш проводниците.Приготвяш си няколко кръстати отверки или отверка със различни кръстати накрайници за да избереш тоя който ти е най-удобен.Картинка 1 - общ изглед на закрепването на огледалото от вътрешната страна на вратата.Картинка 2 - сваля се някаква капачка ако ти е механично огледалото, аз нямам такава обаче мисля че е някаква гумена.Картинка 3 - вкарва се отверка в процепа както е показано и внимателно се отделя пластмасовата капачка, трябва да се откопчее понеже е на щипка/копче или нещо такова.Картинка 4 - с червено съм нарисувал къде да гледаш за винтчета. Гледай да не паднат някъде във вратата.И въобще преди да ги развиваш провери дали не са разхлабени. Ако са разхлабени значи там е проблемът. Затягаш ги и проверяваш дали огледалото се клати.Ако не е там проблемът значи е в самото огледало.Картинка 5 - сваленото огледало с конзолата. С червено е показано къде се завиват винтчетата които вече си развил. Със синята стрелка - къде да погледнеш за винчетата от които се разглобява самото огледало.Като сваляш конзолата предварително огледай как е разположено гуменото уплътнение от външната страна на вратата, по периферията на конзолата за да може после да го изравниш по същия начин.Като погледнеш отдолу на огледалото виждаш също някакви винтчета, мисля 2 или 3 от които се разглобява механизма на огледалото.За него в момента нямам някакви картинки обаче при малко повече търпение ще се справиш. Дано не се стига до там.
                      Прикачени файлове
                      Bravo 1.6 / 16

                      Коментар


                        #12
                        При мен трепереха и двете като слушам по-силно музика, извадих стъклата(те са на щипка, Пунто мк1 е колата) и отзад имат четири пластмасови пластини в ролята на пружини, които опират в корпуса на огледалото, та тези пластини се бяха уморили и омекнали от времето, даже едната липсваше, махнах ги и сложих някаква подръчна еластична пластмаса и стана идеално Малко скапано го обесних, нямам снимки, но който свали стъклото ще му стане ясно веднага за какво говоря.
                        тежък е животът лек...

                        Коментар


                          #13
                          Това не мога да го оправя, ще ходя на сервиз.
                          http://www.pljuvalnik.com
                          Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                          Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                          Коментар

                          Working...
                          X