Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педала на съединителя на Пунто 2 задържа !?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Педала на съединителя на Пунто 2 задържа !?

    Здравейте,някой има ли идея защо педала остава натиснат и много трудно се връща. Проблема е по-осезателен в горещините или на мен така ми се струва. На какво се дължи и какво да направя... Високо бих оценил компетентни мнения и съвети.Благодаря предварително !
    Фиат Пунто 2000 г 1,2

    #2
    Не ми е толкова компетентно мнението колега,но провери стелката ти да не закача в педала,като го натиснеш.Не се майтапя,мен ми задържаше така педала,докато накрая не останових,че при натискане,стелката го задържа
    FIAT Punto MK1 1.1 55hp

    Коментар


      #3
      На Чинкуечентото създаваше такъв проблем и се оказа от жилото Успех :D
      FIAT Marea ex
      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

      Коментар


        #4
        wazmo написа:
        На Чинкуечентото създаваше такъв проблем и се оказа от жилото Успех :D
        и тука е същия проблем или поне при мен прави ми същия номер
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          залагам на закъсано жило което се движи трудно в кожуха...Колега откачи жилото и провери свободно ли се движи или има запирания...
          Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

          Коментар


            #6
            Извинявам се но какви жила ви гонят . Педала е с помпа . И на мен ми го прави в топлото става нещо по тегав педала и и скърца. За скърцането ми е ясно външната помпа го прави.А това е на вътрешната и ми се струва че маи си заминават и двете и скоро почвам една по една да ги сменям.И колеги който незнаят мк1 и мк2 имат много различни неща и да не си говорят еи така
            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

            Коментар


              #7
              Значи има и други с подобен проблем...аз досега пръсках буталото със смазка, ама явно не е това начина...и защо като е студено не го прави !?
              Фиат Пунто 2000 г 1,2

              Коментар


                #8
                Ами колега явно някоя гумичка раздува в топлото. С това вече не съм наясно
                Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                Коментар


                  #9
                  Някой сменял ли е тия проблемни помпи...трудно ли е... цените какви са им
                  Фиат Пунто 2000 г 1,2

                  Коментар


                    #10
                    Колега от горната помпа е и струва около 60 лв. Смяната е средна трудност, защото се сваля педала на съединителя и монтажа след това може да те затрудни. Желателно е да отидеш в магазина със старата помпа и шуплер, защото са два вида и да се замери вътрешния диаметър при махнато предпазно капаче. Обезвъздушаването след това става от долната помпа. И още нещо: При мен го имаше същия проблем и за работата ми взеха 20 лв. Аз обаче минах по трудния начин. Предния ден от любопитство откачах педала и си играх два часа да го сглобявам като конструкторче. На другия ден в сервиза с удоволствие си платих двадесетте лв.
                    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                    Коментар


                      #11
                      ... а в Пловдив някой да ми препоръчате...
                      Фиат Пунто 2000 г 1,2

                      Коментар


                        #12
                        колега няма смисъл да пускаш еднакви (почти) постове в две почти единтични темиотговорил съм ти в другата тема ПС: нека някои мод да ги обедини или да изтрие едната тема
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          До къде стигна отстраняването на този проблем? От две теми никой не се похвали че е спрял да скърца и какво е направил за да спре. На коя от двете викате "горна" помпа тази при педала или тази при съединителя?

                          Коментар


                            #14
                            gumzata написа:
                            До къде стигна отстраняването на този проблем? От две теми никой не се похвали че е спрял да скърца и какво е направил за да спре. На коя от двете викате "горна" помпа тази при педала или тази при съединителя?
                            Горната е при педала.

                            Коментар


                              #15
                              И с нейната смяна приключват ли скърцанията?

                              Коментар

                              Working...
                              X