Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за добавяне на кончета на Пунто MK1 ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за добавяне на кончета на Пунто MK1 ?!

    Хора имам Пунто 96 год. 1,1 двигател,55 конски сили.Сложих му спортен филтър днес и веднага усетих минимална разлика във вървенето.Искам да попитам за някакви методики да посъживя още малко моторчето.Не говоря за зверския тунинг на двигателя,ами някакви малки нещица,който да добавят още няколко кончета,мерси предварително
    FIAT Punto MK1 1.1 55hp

    #2
    Колега можеш ли да качиш и някоя снимка на спортния филтър,че и аз съм заинтересован.Благодаря предварително
    Police_pz
    Punto 1.1 55hp

    Коментар


      #3
      Re: Питане за добавяне на кончета на Пунто MK1 ?!

      Cvetun написа:
      Хора имам Пунто 96 год. 1,1 двигател,55 конски сили.Сложих му спортен филтър днес и веднага усетих минимална разлика във вървенето.Искам да попитам за някакви методики да посъживя още малко моторчето.Не говоря за зверския тунинг на двигателя,ами някакви малки нещица,който да добавят още няколко кончета,мерси предварително
      Махни катализатора А и спортния филтър ако не е хубав да знаеш, че може да повредиш двг-то :S
      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
      Убий скороста - Спаси дете!

      Коментар


        #4
        Махни му аспусите и ще се "оттули" малко Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Сложи едно задно спортно и си готов, хем ще имаш хубав звук, хем малко ще стане по пъргава :P
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          кола

          Премери компресията дали е в норми и слагай по хубав бензин
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Тия дни ше махна катализатора,някакви други идеи ?!
            FIAT Punto MK1 1.1 55hp

            Коментар


              #7
              Cvetun написа:
              Тия дни ше махна катализатора,някакви други идеи ?!
              Идеи много...Въпросът е какви пари можеш да отделиш...Без да правиш промени по двигателя вариантите не са много...Права генерация с крайно правопоточно гърне...Хубави свещи и кабели ,спортен филтър ,който вече си си набавил...За генерацията ,първо виж на колко милиметра е твоята ,но ме съмнява да е повече от 50 мм ,да не е и 45 мм...препоръчвам ти не повече от 60 мм...Като е хубаво да се направи и колектор на 60 мм...След това може един ама не от готовите...Дотук минимума е към 2000 лева...Даже може и да не стигнат...Но като цяло това са нещата ,коита АЗ лично бих направил и смятам ,че си струват...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #8
                моето мнение е да не се занимаваш да набиваш излишни пари 2-3 хиляди лева, по-добре я продаваш колата и взимаш по-мощна

                Коментар


                  #9
                  Не,не,никакъв шанс да дам толкоз пари.Засега съм сложил спортен филтър,ще махна катализатора и с парите който ще ми дадат за него (впрочем някой може ли да ми каже къде изкупуват катализатори по София (Дружба)) ще си купя спортно гърне,поне да има звук поне и засега маи на това се спирам,ако някой му хрумне още нещо да казва
                  FIAT Punto MK1 1.1 55hp

                  Коментар


                    #10
                    колега с това спортно гърне само звук ще си докараш и заради звука ще си мислиш че има повече мощност...на дълъг път ще ти гръмне главата от ръмжене...а и ще настъпваш повече за да чуваш звука от филтъра и гърнето с това ще ти скочи и разхода...а да не говорим че на мой приятел заради гърнето му спряха колата от движение в Бургас...и след 3-4 месеца ръмжене ще искаш да го махаш вече..поне тези хора които познавам с гърнета така направиха...мой съвет е да не си даваш парите за голфаджийски изпълнения ами си сипвай бензинец и си вози гаджето на воля...по принцип за K&N филтрите дават че качват 1-2 конски сили но говорим за по големи двигатели като кубатура ако си с 1.2 или 1.1 не очаквай чудеса...колегите много правилно ти казаха как да вдигнеш мощност и тя няма да е много максумум 10 коня...ако искаш як вървеж взимаш едно JTD и поне си правиш кефа
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      не знам що се мъчим да открием "перпетум мобиле" минимум средства - максимум резултат е няма такова положение за съжаление...
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        Cvetun написа:
                        Не,не,никакъв шанс да дам толкоз пари.Засега съм сложил спортен филтър,ще махна катализатора и с парите който ще ми дадат за него (впрочем някой може ли да ми каже къде изкупуват катализатори по София (Дружба)) ще си купя спортно гърне,поне да има звук поне и засега маи на това се спирам,ако някой му хрумне още нещо да казва
                        Колега, с тия екстри (филтри, гърнета и тн) най-много да почне да ръмжи повече, но не и да върви.вместо да се занимаваш с глупости, вземи си нещо по - мощно, например някое браво 2.0 20в, не знам намират ли се още читваи от тях, ама с тия 55 коня - какво да ти кажа...
                        Brava 1.6 EL, '98
                        182A4

                        Коментар


                          #13
                          на Уното като му махнах катализатора и се спъна.не стига това ,ами стана и по шумно.без да се обиждаш колега, ама с трици маймуни не се ловqт.не може да очакваш от малолитражка да върви като 2.0 куб. , а да гори като 1.1или набиваш пари и q правиш бегачка или си q караш така и си свиркаш.
                          Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                          Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                          Коментар


                            #14
                            не махай катабизатора ще съжаляваш! И колеги защо пишете безумици, че като си го махне ще почне да върви, ще почне ма друг път!
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              Cvetun написа:
                              Не,не,никакъв шанс да дам толкоз пари.Засега съм сложил спортен филтър,ще махна катализатора и с парите който ще ми дадат за него (впрочем някой може ли да ми каже къде изкупуват катализатори по София (Дружба)) ще си купя спортно гърне,поне да има звук поне и засега маи на това се спирам,ако някой му хрумне още нещо да казва
                              слагаш пернишкия стикер на форума отзад и по един малък кръгъл на джамовете, ако намериш некое стикерче със скорпионче и надпис Абарт и вдигаш конете поне с 20
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X