Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дупка в кожуха на скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дупка в кожуха на скоростите

    Здравейте колеги искам да споделя с вас моя проблем а тои е дупка в кожуха на скоростите колкото капачка от 10 литрова туба минерална вода .Всичко това стана един сланчев ден както си карах колата изщрака все едно скоба скъса и гледам масло 20-30 метра зад мене направо изпаднах в шок Веднага слизам гледам картера здрав,мотора мърка,скоростите без промяна влизат колицата и сега върви ама с дупка .Та въпроса ми е с какво да я запуша тая дупка щото ми дадоха акъл с ламарина и поксипол та това добра идея ли е или да не мъча колицата

    #2
    а къде е счупената част ? ако е в скоростната кутия трябва да я извадиш от там, ами пробвай ама с поксипол нещо ме съмнява да стане, зачисти хубаво и пробвай

    Коментар


      #3
      Колега досега тва правих чистих рязах ламарини лепих ама много гадно място много извивки и остават много фуги,сега ще изчакам да дръпне поксипола и още един слои да запълна дупките да видим кво ще стане,то че ще се сменя кутията ясно ама ще карам докато блокира щото сега пари за ремонт няма скоро и двигателя правих и опустях малко Дано изкара повече и така Лека и безаварийна на всички

      Коментар


        #4
        мажи с червен силикон(температуро-устойчив) долей и масло

        Коментар


          #5
          Колега,то в тая дупка да не е имало нещо като болт примерно.Как така ще се получи дупка ,без да е имало съприкосновение.
          Fiat 1.4 12V
          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

          Коментар


            #6
            Нещо от вътре е излязло на дневна светлина
            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
            '97 Coupe 16VT 262WHP+

            Коментар


              #7
              при мен съединителя се разпадна при 170 по време на гонка.направи ми добра дупка по кожуха.залепихме я с поксипол.една година и нямам проблем.но ако питаш мен е завари при човек който знае как се лепи алумин.
              fiat bravo 1.6 16v gt
              fiat marea 1.9 8v jtd
              fiat punto 1.7 td
              fiat marea 1.6 16v

              Коментар


                #8
                superfiata написа:
                при мен съединителя се разпадна при 170 по време на гонка.направи ми добра дупка по кожуха.залепихме я с поксипол.една година и нямам проблем.но ако питаш мен е завари при човек който знае как се лепи алумин.
                Ехе колега при мене ако искара 1 година 2 скоростни кутии ще и купа аз ще съм доволен на 1-2 месеца да изкара поксипола и я сваляме да гледаме ремонт на моита или смяна но сега поне до работата да ме кара няма да я джиткам излишно,дано си прав

                Коментар


                  #9
                  Спокойно, поксипола ще издържи ако си го направил както трябва. Проблема, е че не се знае защо се е случило.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Ми днес сутринта проверих какво става одолу и ми се видя много добре,дано да е така само ме притеснява че на 3 почна да вие като карам тоест като давам газ като я отпусна спира,на другите скорости е без промяна върви и не свират чукат и т.н.Днес ако имам време ще снимам какво съм сътворил

                    Коментар


                      #11
                      Punto_Manqk написа:
                      Ми днес сутринта проверих какво става одолу и ми се видя много добре,дано да е така само ме притеснява че на 3 почна да вие като карам тоест като давам газ като я отпусна спира,на другите скорости е без промяна върви и не свират чукат и т.н.Днес ако имам време ще снимам какво съм сътворил
                      Щом вие, долей масло
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Punto_Manqk написа:
                        Ми днес сутринта проверих какво става одолу и ми се видя много добре,дано да е така само ме притеснява че на 3 почна да вие като карам тоест като давам газ като я отпусна спира,на другите скорости е без промяна върви и не свират чукат и т.н.Днес ако имам време ще снимам какво съм сътворил
                        Когато стана белята, да си бил на 3-та?Нивото на маслото провери, но няма да е от него според мен.Има ли вибрции по време на виенето? Ако има счупен зъб на 3-та скорост, ще вие поради прекъсващият контакт на силовото предаване.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Danchojn написа:
                          Punto_Manqk написа:
                          Ми днес сутринта проверих какво става одолу и ми се видя много добре,дано да е така само ме притеснява че на 3 почна да вие като карам тоест като давам газ като я отпусна спира,на другите скорости е без промяна върви и не свират чукат и т.н.Днес ако имам време ще снимам какво съм сътворил
                          Когато стана белята, да си бил на 3-та?Нивото на маслото провери, но няма да е от него според мен.Има ли вибрции по време на виенето? Ако има счупен зъб на 3-та скорост, ще вие поради прекъсващият контакт на силовото предаване.
                          Да колега на 3-та бях кат стана белята,няма никакви вибрации само едно виене.Източих старото масло и налях ново но за сега няма промяна.

                          Коментар


                            #14
                            Според мен липсва зъб в силовото предаване на трета предавка. По принцип, когато включваш на дадена скорост, синхронизатора, освен да изравни ъгловите скорости, предава в последствие и въртящият момент на съответното зъбно колело. Ако няма хъркания и тем подобни, няма да е синхронизатор, но не е изключено. Другото е иглен лагер да е заминал, но щом шума изчезва при пускане на газта
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Нова дупка на скоростите
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X