Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава климатик

    Колеги, вчера вечерта се получи проблем с климатика. Тръгвам си от работа и реших малко да го пусна , че беше много задушно. Натиснах копчето и изчаках 3-4мин. да тръгне и затворих прозорците, но в купето влизаше само топъл въздух. След няколко натискания на стартовият бутон на климатика ми направи впечатление, че двигателят не се натоварва както когато е пуснат климатика, но индикатора на копчето свети като при пуснат климатик. Колата е Брава 1,4 12V.
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    #2
    Re: Брава климатик

    georgiarg написа:
    Колеги, вчера вечерта се получи проблем с климатика. Тръгвам си от работа и реших малко да го пусна , че беше много задушно. Натиснах копчето и изчаках 3-4мин. да тръгне и затворих прозорците, но в купето влизаше само топъл въздух. След няколко натискания на стартовият бутон на климатика ми направи впечатление, че двигателят не се натоварва както когато е пуснат климатика, но индикатора на копчето свети като при пуснат климатик. Колата е Брава 1,4 12V.
    виж първо предпазителитеима тема в която е описано къде са
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Може да нямаш фреон.Не съм сигурен, но при повечето коли с климатици, компресора не се включва ако няма фреон в системата...
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Mazgarev написа:
        Може да нямаш фреон.Не съм сигурен, но при повечето коли с климатици, компресора не се включва ако няма фреон в системата...
        И да се включи пак няма да се усети натоварване,защото няма какво да го товари.
        Alfa Romeo 166 2,4 JTD
        Lancia Y

        Коментар


          #5
          Съжалявам, че разводнявам темата...На моето Punto проблема е същия. Нов внос е. Въобще не се чува да зацепва шайбата(електромагнита) на компресора. Предполагам, че дори да няма фреон би трябвало да се чува някакво "чаткане" при включване на климатика... Бъркам ли? Това ме навежда на мисълна че има проблем в "тока" а не просто фреон, пълнене и т.н.
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            bogidar написа:
            Съжалявам, че разводнявам темата...На моето Punto проблема е същия. Нов внос е. Въобще не се чува да зацепва шайбата(електромагнита) на компресора. Предполагам, че дори да няма фреон би трябвало да се чува някакво "чаткане" при включване на климатика... Бъркам ли? Това ме навежда на мисълна че има проблем в "тока" а не просто фреон, пълнене и т.н.
            Колеги,почти всички Авто-климатици имат защита по ниско и високо налягане на хладилния агент/датчика се нарича пресостат/...в това число и Пунто...а някои и срещу прегряване при работа на компресора...ако фреона е изпуснал, или има някакво запушване в системата,никога няма да включи...Ако бушоните са здрави, или след смяна пак горят...Отидете на качествен сервиз за Авто-климатици за решаване на проблема...
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              vesko.t написа:
              Отидете на качествен сервиз за Авто-климатици за решаване на проблема...
              Явно това ще е начина. Дано моя проблем пък и на колегата се разреши по най безболезнения(ценово/времево) начин.Edit:georgiarg сега видях, че си от Пловдив. Ако намериш разрешение на проблема или попаднеш на читав сервиз пиши за развитието на нещата.
              Fiat Punto 1.7TD

              Коментар


                #8
                bogidar написа:
                На моето Punto проблема е същия. Нов внос е. Въобще не се чува да зацепва шайбата(електромагнита) на компресора. Предполагам, че дори да няма фреон би трябвало да се чува някакво "чаткане" при включване на климатика... Бъркам ли? ... и т.н.
                Не се чува - дори и когато си е съвсем редовен. Аз го усещах в гармания със 140 км/ч по аутобана като съвсем леко придърпване - сякаш някой е отворил внезапно - до средата някой джам и вятъра почва да забавя колата като платноходка. Просто леко ти зема силите на мотора - се едно си пускаш денамото на фара на велосипеда ама много по-леко осезаемо. Аз при ниска скорост нищо не усещам нито чувам. Проблема е че преди няколко седмици съм го забравил пуснат и на стартер нещо претоварих и акумулатора и налягането на фреона или на маслото в компресора щото прокапа под двигателя в гаража и спря да ряботи и при мен - и наистина и придърпването изчезна - като с махнат ремък (без да е свалян).
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  Климатика може да не включи ако не зацепи и перката/ите, които охлаждат радиатора Проверете си дали дава добър контакт релето на перките и бушоните
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    С моя климатик се случи нещо странно. Миналата седмица в неделя спря и не се включваше. Затова питах във форума за предпазителите. След проверка всички се оказаха изправни. Отидох в сервиза където го пълниха с фреон. Количеството достатъчно, налягането добре но майстора каза "Сега ще го оправим". Източи фреона и пак го напълни в климатика но добави накакво масло във фреона. Климатика не тръгна веднага след тази операция но на другия ден всичко се оправи и сега климатика работи.

                    Коментар


                      #11
                      Аз бях в събота до сервиза на фиат на Пещерско. Оказа се, че имам спукана тръба. Като легнах под колата и аз я видях. Явно нещо от вибрациите е станало. Изглежда като срязана. Намира се в участъка под акумулатора. Искат ми 200 лева за ремонт - заваряване, пълнене. Парите не са малко но и работа има доста. Трябва да се свали цялата система като гледам. Но се притеснявам после да не се окаже нещо от сорта на блокирал компресор или... Та тези 200 лева да не ми стигнат. Някой имал ли е подобна случка?
                      Fiat Punto 1.7TD

                      Коментар

                      Working...
                      X