Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тая пробка заварена ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тая пробка заварена ли е?

    Здравейте,Тия дни бях планувал да сменям масло и филтри, понеже от скоро карам бравото (1.8 16V), но нещата запекоха до отвиването на пробката на картера. След много напъни успях само да изям резбата (на шестограм). Дайте идея какво да правя. Как да я отвъртя. Мислех с флекса да направя цепнатина, и да напъвам с щанга. А идея от къде да намеря пробка?Мерси предварително!!P.S.Ще се радвам, ако пропускате коментари от сорта "Ти сега за 15 кинта да беше отишъл да ти го сменят тва масло" За такива процедури не ползвам сервизи - дори и заради парите, но най-вече заради факта, че ме сърбят ръцете и тръпката си е друга.

    #2
    Само стените.

    Коментар


      #3
      смяна

      най довре е да отидеш на Стамболииски 145 на канала срещу магазина на Фият сервиз за смяна на масло и други такива не зима много за 13 лн смяна на всичко . Аз си купих клуч и като неможах сам да си го сменя тръгнах мо сервизи само там за 20 мин ми смениха всичките консумативи на много сносни цени.Не вади пробката а го изсмуква от щеката за нивомера отваря пробката за наливане на масло а не от одушника ./отгоире/
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: смяна

        kluchar написа:
        най довре е да отидеш на Стамболииски 145 на канала срещу магазина на Фият сервиз за смяна на масло и други такива не зима много за 13 лн смяна на всичко . Аз си купих клуч и като неможах сам да си го сменя тръгнах мо сервизи само там за 20 мин ми смениха всичките консумативи на много сносни цени.Не вади пробката а го изсмуква от щеката за нивомера отваря пробката за наливане на масло а не от одушника ./отгоире/
        А замислял ли си се, къде остават продуктите от нормалното износване на двигателя? Едва ли всичко се изсмуква.... Моя съвет е да се завари някакво рамо за пробката и така да се развие и след това смяна с нова.
        Настоящата - Ford Focus ST
        Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
        Франкенщайн - R.I.P.
        Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

        Коментар


          #5
          Като че ли наистина това е по-добрият вариант.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Моят съвет е да си купиш единична бройка конкретният шестограм, който ти трябва, или такъв от гедоре да ползваш, защото, ако си ползвал тези комплекти от 8-10 шестограма за 2 лева... само неприятности може да си създадеш. Ако е много зле положението вземи един шестограм, вкарай го в пробката и го парни а електрожен, или телоподаващо за самата пробка. Вземи една тръба в която да вкараш шестограма за рамо и готово!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Моят съвет е да си купиш единична бройка конкретният шестограм, който ти трябва, или такъв от гедоре да ползваш, защото, ако си ползвал тези комплекти от 8-10 шестограма за 2 лева... само неприятности може да си създадеш. Ако е много зле положението вземи един шестограм, вкарай го в пробката и го парни а електрожен, или телоподаващо за самата пробка. Вземи една тръба в която да вкараш шестограма за рамо и готово!
              Ако са тия от 2 лева ще се счупи шестограма гаранция давам!
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                sachma написа:
                Ако са тия от 2 лева ще се счупи шестограма гаранция давам!
                Ха! За да се счупи, трябва да е закален. Обикновенно се УСУКВАТ! Ама пък хубавите инструменти струват много...
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  Усукват се само-друг път.На Типо-то съм начупил почти цял комплект взет от Илиенци
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    А задължително ли трябва да заварявам шестограм. Имам комплект качествени шестограми, но ги бях плащал около 40 лв. и хич не ми се прецаква. А за тия от илиенци съм сигурен, че няма да станат. Аз си мислех някакво ненужно желязо да парна.А пробка някой да знае от къде да си купя?

                    Коментар


                      #11
                      От всякъде... в Александър Ауто го има за 1,41лвП.П.: Нали за това става въпрос (на снимката) ?
                      Прикачени файлове
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        Навремето на Уното имах същия проблем. След като заварихме отгоре върху пробката една гайка решихме всички проблеми. Е вярно - малко по на ниско стои така ама то така или иначе нашите коли са ниски и трябва да ги пазим.Вариантите са ти да си заваруш за пробката рамо и да я отвъртиш и да си сложиш нова или да си завариш гайка на старата, ама си мисля че ако ще се слага гайка е по добре на място за да не се изметне самата пробка като е извън леглото си...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Aз имах същия проблем с типото и решихме проблема точно като колегата YAVOR заварихме една гайка, и така успяхме да я развием....така и го продадохме освен това гайката е дебела не повече от 20мм
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            Mazgarev написа:
                            От всякъде... в Александър Ауто го има за 1,41лвП.П.: Нали за това става въпрос (на снимката) ?
                            Ами не, отдолу на картера е. Аз поне от графиката не я разпознавам мойта пробка.

                            Коментар


                              #15
                              Това с гайката звучи много идейно, май за сега на него ще се спра.

                              Коментар

                              Working...
                              X