Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

увеличен разход на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    увеличен разход на гориво

    Imam Fiat Tipo 1400mi model 1994 2 vrati,no naposledak mnogo e ka4il razhoda na gorivo!O6te kato go kupih predi 2 godini har4e6e 10/100 v Sofia!Sega e nad 10(10.5-11)Mojete li da mi dadeta savet da go namalya!Znam samo,4e modela ne e ot nai-ikonomi4nite po printzip!Probvah da smenya sve6ti,vazdu6en filtar,hodih na trima diagnostitzi,no vsi4ki tvardyat 4e dvigatelya raboti mnogo dobre!!!

    #2
    Здравейте,Може би ако бяхте писал на КИРИЛИЦА щеше да има много отговори. Разхода на бензин ли е това или на газ?Ако е бензин - ламбда сонда, задръстрен катализатор и следващият път на кирилица!Поздрави и успех!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Re: увеличен разход на гориво

      DR.PESHEV написа:
      Imam Fiat Tipo 1400mi model 1994 2 vrati,no naposledak mnogo e ka4il razhoda na gorivo!O6te kato go kupih predi 2 godini har4e6e 10/100 v Sofia!Sega e nad 10(10.5-11)Mojete li da mi dadeta savet da go namalya!Znam samo,4e modela ne e ot nai-ikonomi4nite po printzip!Probvah da smenya sve6ti,vazdu6en filtar,hodih na trima diagnostitzi,no vsi4ki tvardyat 4e dvigatelya raboti mnogo dobre!!!
      От едно и също място ли зареждаш
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        При 0.5-1л. на 100 може и да е от задкормилното устройство
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Ръчкай я по-малко и ще видиш как разхода ще падне!
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            sachma написа:
            Ръчкай я по-малко и ще видиш как разхода ще падне!

            Коментар


              #7
              Мерси за съветите(по-барзо пишех на латиница)!Имам висок разход на гориво на типо 1.4mi-12 бензин/15-16 газ на градско!Пробвах какво ли не-филтри,свещи,реглаж!4-ма диагностици ми казват,че двигателя е перфектен,но не могат да направят нищо!Помогнете със съвет-диагностик,идея от каде е проблема...Аз лично мисля,че просто трябва да се пипне нещо в реглажа на инжектора!

              Коментар


                #8
                Високият разход на газ си иска (да не повярва човек) ГАЗАДЖИЯ !!! Той не зависи от "реглажа на инжектора".Високият разход на бензин (може да) се дължи на карането на газ. Компютърът натрупва лоша статистика при каране на газ, която "го лъже" за режима на работа на двигателя и това вдига разхода на бензин. Откачи клемата на акумулатора за 20-ина минути на топла кола. След това закачаш, палиш и без да пипаш педала на газта оставяш колата да работи на празен ход 10 мин. После без да включваш на газ си засичаш разхода на бензин. Ще има подобрение. Успех.П.С. - карането "по бакшишки", разбирай при 60 да включваш вече 5-та НЕ Е икономично. Е, и аз го правя това, но когато знам, че ще поддържам точно тази скорост и няма да ускорявам... Исках да кажа, че поста на колегата sachma не е лишен от смисъл, стига да не се интерпретира прекалено екстремно
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  Най-вероятно проблема е в ламбда сондата и термостата При мен на 1.6DOHC разхода градско при леко каране е 11 :D
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    При правилна настройка разхода на газ би трябвало да бъде с до 10% по-висок от този на бензин. При тази ситуация 16/100 си е доста над 10%. Най-добре отиди на газ реглаж при добри газаджии. А от личен опит ти казвам, че на старата кола имах подобен проблем и след смяна на мембрани разхода ми падна с 3 на сто. Изпарителя ми беше ловато, а мембраните струваха 35 лв. + 15 лв. за труд. Освен това за да не се съсухрят е важно да палиш на бензин и да оставиш колата да загрее поне до 30-40 градуса (по предписание е дори до 50) това значително увеличава живота на мембраните, респективно по-дълго време караш на по-нисък разход, а освен всичко останало и работата на бензин остава нормална.Успех!!

                    Коментар


                      #11
                      Мерси за съветите отново!Ще пробвам още 1-2 неща(изпарител,мембрана и т.н.)Иначе съм сменил ламбда сондата отдавна!Има нещо,което не бях отбелязал-карам на 15"195/50R15,което определя до някаде високия разход,но не и защо харчи 2 литра газ повече от миналата година!

                      Коментар

                      Working...
                      X