Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединителя тресе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съединителя тресе.

    Здравейте, От няколко дни като запаля колата и натисна съединителя имам чувството, че колата ще се разпадне. След около минута се оправя. След време започва да го прави това при потегляне.Дали лагера е заминал или съм за смяна на съединител ?Колата е Brava 1.9 JTD.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    И дори само от лагера да трябва да смениш целия комплект.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      е може и само лагер, ама то щом той е заминал.. пък да се сваля скоростната кутия за един лагер наисти по-добре цял комплект

      Коментар


        #4
        Преди да разглобяваш, тествай тампоните на двигателя и този на скоростите. Предполагам, знаеш как се прави такъв тест.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Re: Съединителя тресе.

          vgeorgiev написа:
          Здравейте, От няколко дни като запаля колата и натисна съединителя имам чувството, че колата ще се разпадне.
          Това говори за притискателен лагер. Ако го прави на място и на празен ход(скоростите на свободна), натискайки педала почва да тресе, си е 99% притискателен лагер. Може би блокирал и изяжда ламелите на притискателният диск.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            А може и маховика да си заминава вече
            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

            Коментар


              #7
              Маховик се диагностицира изключително лесно - така "чатка" , че трябва да си глух да не го чуеш
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Rokambol написа:
                Преди да разглобяваш, тествай тампоните на двигателя и този на скоростите. Предполагам, знаеш как се прави такъв тест.
                Сподели.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  #9
                  интересно ми е кой дявол ще се появи ?

                  Коментар


                    #10
                    И на мен...полезна тема,стига колегата да каже от какво е било..
                    Fiat 1.4 12V
                    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                    Коментар


                      #11
                      колега какво стана с проблема има ли някакво разшитие по въпроса ?

                      Коментар

                      Working...
                      X