Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се натяга рейка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се натяга рейка.

    Здравейте колеги. Имам малък луфт в кормилната рейка. Ходих при един майстор и той ми каза че можело да се натегне малко и да се оправи. Прегледах темите във форума и неможах да манетя нещо подобно. Разгледах я и видях едно капаче. Може ли някой да ми каже как се маха и евентуално как се натяга после. Ако някои има и снимки на процеса ще е супер.Благодаря предварително.
    Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

    #2
    е ква кола? само механичните рейки се натагат, има един болт трябва да е точно под мястото, където се надява кормилния прът на оста на рейката. Реглажа е доста фин. Стягай по малко, по 1/8 оборот///
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Колата е мареа 1.8. Може ли да ми кажеш как се маха капачката за да стигна до тази гайка. Поздрави
      Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

      Коментар


        #4
        Хидравлични рейки не се натягат. А твоята е хидравлична.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          кола

          Значи смени майстора
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Хидравлични рейки се натягат така както се натягат и обикновените ,а обирането на луфта м/у зъбите няма нищо общо с хидравличната част на рейката.

            Коментар


              #7
              MEMO написа:
              Хидравлични рейки се натягат така както се натягат и обикновените ,а обирането на луфта м/у зъбите няма нищо общо с хидравличната част на рейката.

              Коментар


                #8
                MEMO написа:
                Хидравлични рейки се натягат така както се натягат и обикновените ,а обирането на луфта м/у зъбите няма нищо общо с хидравличната част на рейката.
                не знаех
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Хидравлични рейки се натягат така както се натягат и обикновените ,а обирането на луфта м/у зъбите няма нищо общо с хидравличната част на рейката.
                  Aми айде кажете как де.В момента съм се Делта 1.6 75к. ( 1 към 1 с Типо 1.6 75к. )Имам луфт в рейката и малко потропва.Възможно ли е да се притегне малко и какво става след това - по тежък волан ?
                  http://karate-bg.com
                  Пътна помощ в София

                  Коментар


                    #10
                    Funakoshi написа:
                    Хидравлични рейки се натягат така както се натягат и обикновените ,а обирането на луфта м/у зъбите няма нищо общо с хидравличната част на рейката.
                    Aми айде кажете как де.В момента съм се Делта 1.6 75к. ( 1 към 1 с Типо 1.6 75к. )Имам луфт в рейката и малко потропва.Възможно ли е да се притегне малко и какво става след това - по тежък волан ?
                    ако прочетеш темата ще разбереш
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Самата зъбна рейка се натяга/притиска към червяка от една голяма пластмасова или графитна втулка зад която има пружина и болт .Когато чрез притягане на болта достигнеш заводски заложения луфт волана ще стане толкова тежък колкото е бил в завода ,ако пък я пренатегнеш волана ще стане по- тежък и бързо ще се износи втулката която натягаш или лявата втулка на рейката през която тя излиза към левия кормилен накрайник.

                      Коментар


                        #12
                        MEMO написа:
                        Самата зъбна рейка се натяга/притиска към червяка от една голяма пластмасова или графитна втулка зад която има пружина и болт .Когато чрез притягане на болта достигнеш заводски заложения луфт волана ще стане толкова тежък колкото е бил в завода ,ако пък я пренатегнеш волана ще стане по- тежък и бързо ще се износи втулката която натягаш или лявата втулка на рейката през която тя излиза към левия кормилен накрайник.
                        Възможно ли е в домашни условия да стане това, т.е. да си регулираме луфта, че и моята се обажда, предполагам има някакво износване във втулките и като си помисля какво разглабяне ще падне, направо не ми се почва.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Зависи от колата, на моето купе например рейката трябва да се свали цялата което си е едно голямо приключение ,ако обаче има повече място м/у рейката и стената на купето може само да се освободи от от болтовете си и да се отдели леко от моста за да се получи достъп до болта за реглаж който се пада отдолу и отзад на червяка който влиза в салона на колата.Абе с две думи "голям чанч" а и за да го уцелиш от първия път имаш нужда от голям късмет,Мойта я вадих три пъти докато ми хареса.

                          Коментар

                          Working...
                          X