Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти за Фиат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти за Фиат

    Сигурно всеки собственик на Фиат , Алфа и тн който е решил да си купува ляти джанти за колата си се е сблъсквал със следния проблем.... 4x98 mm е адски нестандартен размер и избора за джанти е почти нулев.Какви са начините да се промени размера на 4x100 mm ( понеже е най-разпространен). Сигурно ще кажете веднага ФЛАНЦИ , но така и никой не казва след това къде да ги търся тези фланци колко пари струват и тн. Скоро подочух и термина "раздвижени болтове" чрез който също се променя размера , та ако някой знае нещо за тях да каже.Благодаря !!
    Fiat Stilo JTD ....sold
    Volvo C 70 ....

    #2
    Re: Джанти за Фиат

    Mescalin написа:
    Скоро подочух и термина "раздвижени болтове" чрез който също се променя размера , та ако някой знае нещо за тях да каже.Благодаря !!
    Това са болтове с ексцентричен конус на главата. От инженерна гледна точка, са абсолютна глупост. Лично моя съвет е - не си играй с безопасността. Закрепването на джантата трябва да е перфектно! По-добрият вариант е с фланци. Тогава, обаче трябва да коригираш офсета на джантите, защото в противен случай се натоварва окачването и ресурса му се намалява много. И въобще, джанти 4х98мм са също толкова стандартен размер, колкото всеки друг и не би трябвало да има проблем с купуването им. Може би не търсиш на подходящите места - ясно е, че в магазин специализиран за части за VW например, няма да има джанти 4х98мм.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Re: Джанти за Фиат

      повярвай ми влизал сам в де що има магазини за джанти из софия и пловдив , " покажете ми 15-ки или 16-ки с 4x98 " отговора е най- често е: " ами на този размер разполагаме само с тези два модела " , в повечето случай модели който трудно биха се харесали на някой . www.avtogumi.com/ -> пусни търсачка на този сайт за 4x98 след това една за 4x100 и ще видиш за какво говоря.
      Fiat Stilo JTD ....sold
      Volvo C 70 ....

      Коментар


        #4
        И аз не можах да намеря свястни джанти за моята Брава. А за фланци - би трябвало да може всеки стругар, но поддържам мнението на колегата за офсета.
        FIAT Brava 1.4 12V

        Коментар


          #5
          Според мен и шашавите болтове (много по-тънки от стандартните), както и фланците са пълна глупост! Има голям избор на джанти, особено нови! Така, както са ти отговорили, че нямат 98 от определен модел така е могно да нямат и 100! Така, че отиваш в следващият магазин, ако не си харесаш нищо в третия със сигурност са твоите джанти!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Прав е колегата - не си играй с безопасността - от това все пак ти зависи живота. Колкото до избора - ами ще трябва малко повечеко търсене. Нали знаеш - който търси намира. Успех.
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Според мен и шашавите болтове (много по-тънки от стандартните), както и фланците са пълна глупост! Има голям избор на джанти, особено нови! Така, както са ти отговорили, че нямат 98 от определен модел така е могно да нямат и 100! Така, че отиваш в следващият магазин, ако не си харесаш нищо в третия със сигурност са твоите джанти!
              Напълно съм съгласен. Търсене и търпение му е майката.Това са 17" 4х98 на колегата me_to_uhttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6522Мисля, че са доста добри, а и доколкото знам са на добра цена.
              Настоящата - Ford Focus ST
              Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
              Франкенщайн - R.I.P.
              Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

              Коментар


                #8
                Re: Джанти за Фиат

                johnfound написа:
                От инженерна гледна точка, ... обаче трябва да коригираш офсета на джантите, защото в противен случай се натоварва окачването и ресурса му се намалява много..
                Какъв трябва да е офсета за да не се натоварват болтовете - в разрез гледано - метала на джантата трябва да влиза над диска ли?
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар

                Working...
                X