Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си оправя километража ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си оправя километража ?

    Извинявам се ако има друга тема , но търсих и неможах да намера . Проблема е , че нищо по километража не ми работи - скоростомера ми е забил на 20 километра и немърда , оборотомера на 500 оборота и той така , брояча и той , с една дума нищо ! Колата е Fiat Croma 2.0 ie 91 година , ако може да дадете няколко съвета как да го оправя ще съм ви много благодарен ! Млад шофьор съм и ако може по-подробно , ако не е проблем. Благодаря предварително !
    Мощността продава коли, но въртящия момент печели състезания!

    #2
    възможно е някоя букса да е излязла от таблото трябва да го извадиш да видиш

    Коментар


      #3
      Ако кромата е с датчик на скоростната кутия и както казаваш че и оборотомера не работи ( не са ти забили както казваш защото на кромата километража запова от 20 и оборотомера от 500 )та е възможно да ти липсва някое захранване към таблото . Обикновено на италианките има един бушон за тая работа (ТИпо Темпра , Браво и т.н.) . Обикновенно е означен със "Servises" или нещо такова . Освен това незнам дали ти работят контролните лампи и уредите за температура и бензин и т.н. Ако и това не работи ясно че няма ток на таблото . Или е букса отзад или бушон , Възможно е да е от контакния ключ. Ако само километража не работи и се окаже датчика на кутията е голям филм с ваденето му . На баща ми колата е крома с 16 клапановия мотор . Скоро сваляхме кутия и имаше белосване с тоя датчик. Успех !!
      не подценявайте италианските коли
      Tipo 1.6 (149.C2.046)

      Коментар

      Working...
      X