Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помагайте, днес пак съм без ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    запали колата и махни + от акумулатора. така 6те разбереш дали зарежда алтернатора или си караш само на акумулатор. ако загасне-ясно е, че не зарежда. ако се вдигнатр оборотите- всичко е нормално
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      В кв. Левски, трите високи блока (от базар Левски в посока ТУ). Зад тях има една градинка. Та там от едната страна има авто ел услуги. Хората се занимават само с това и обикновенно има доста народ (предимно бакшиши). Надявам се да съм ти помогнал.
      Настоящата - Ford Focus ST
      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
      Франкенщайн - R.I.P.
      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

      Коментар


        #18
        Ако не си го оправил проблема ако искаш ела да го погледна-Дунав 10 долу до ЖП гарата.0898508332

        Коментар


          #19
          pakumba написа:
          запали колата и махни + от акумулатора. така 6те разбереш дали зарежда алтернатора или си караш само на акумулатор. ако загасне-ясно е, че не зарежда. ако се вдигнатр оборотите- всичко е нормално
          Този опит е колкото полезен толкова и опасен тъй като можеш да "изгориш" ECU-то!!! Затова може да се пробва но съвсем за кратко!!!
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #20
            Колега при 11.50 волта неможе да ти падне акумулатора за 2 километра явно има друг проблем това го знам от опит .Карал съм вектра 15 км само на акумулатор заради скъсан ремък и не беше паднал до край и говоря за бензинов мотор .Ако твоят проблем идва от другаде ако оправиш динамото меже и да не е решение накарай ги да проверят дали нямаш по голяма консумация на ток от някои уред и това да товари динамото .
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #21
              brat_John написа:
              pakumba написа:
              запали колата и махни + от акумулатора. така 6те разбереш дали зарежда алтернатора или си караш само на акумулатор. ако загасне-ясно е, че не зарежда. ако се вдигнатр оборотите- всичко е нормално
              Този опит е колкото полезен толкова и опасен тъй като можеш да "изгориш" ECU-то!!! Затова може да се пробва но съвсем за кратко!!!
              еми то много закратко и трябва. за 2-3 сек е ясно
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                Ако си махал ремъка на Жигула или Лада и нищо не е станало макар и за 2 -3 секунди това не означава че на темпрата нищо няма да и стане.Не си правете опити които после излизат доста солено.При 11,5 волта измерени на акумулатора и здрави връзки между него и генератора е ясно че генератора не работи.

                Коментар


                  #23
                  valcorvarna написа:
                  Ако си махал ремъка на Жигула или Лада и нищо не е станало макар и за 2 -3 секунди това не означава че на темпрата нищо няма да и стане.Не си правете опити които после излизат доста солено.При 11,5 волта измерени на акумулатора и здрави връзки между него и генератора е ясно че генератора не работи.
                  еми аз лично на мяота съм го махал
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #24
                    Релето е вътре в алтернатора.Новото струва 16-18 лева.Успех.

                    Коментар


                      #25
                      Kолеги проблема се изясни Казаха ми че ротора е изгорял и се е накъсал......, и трябва да се смени с нов...... 74 лв. монтаж демонтаж и ремонт 20лв общо 95лв. да ми е честито
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #26
                        ми да ти е честито, просто кофти късмет че си сменил всичко освен това и сега то те прецаква.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #27
                          не може ли да се вземе 2-ра употреба за тези пари?.Аз за 60лв. си взех идеален стартер а мисля че алтернатора ще е по-евтин
                          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                          Коментар


                            #28
                            еми аз питах всички тука във форума дето продават разни части, дори и във форума на ланчиа ама никой няма или не отговори, а по нашите морги ги дават доста скъпо......освен това за пренавиване на моя ротор 40лв. а за смяна на контакторите (или колектори незнам точно как се казва там където контактуват четките още 20лв. ремонта от мен ама трябвало и преса така че и там некви кинти ще искат) и реших дето ще давам 60 лв. за ремонт на стари части и ще го правя аз по добре нови части и следгаранционно обслужване за 95лв. Освен това 20лв. за монтаж, демонтаж и труд ми се струва нормално
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #29
                              Е при това положение си избрал по-дория вариант с новите части и гаранцията
                              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                              Коментар

                              Working...
                              X