Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неравномерна работа на двигателя на Brava 1.4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неравномерна работа на двигателя на Brava 1.4 12v

    Колеги, нуждая се от помощ! Имах проблем с инжектора. Купих нов и след като го монтирах работата на двигателя се промени - след подаване на газ, независимо на коя предавка, след известен малък период следва едно задържане. След раздвижване на педала на газта нагоре - надолу ефекта изчезва до задържане на газта на определено ниво. И пак - раздвижване и.... Интересното е, че понякога със самото запалване до спирането ефекта отсъства. Не мога да разбера от свещи ли, от ауспуси ли, илиот нещо друго е?
    FIAT Brava 1.4 12V

    #2
    Значи да не ходя на почистване на инжектора щом при теб не се е оправил проблема. При мен почва да придърпва като настъпя повече газта без значение от наклона на пътя. Вместо да тръгва, забива носа и няма никаква динамика. След компютърна диагностика в оторизиран сервиз на Фиат, сменях свещи, кабели, филтри, мериха компресията 12-13 и аз не мога да разбера от какво придърпва. Последно сигурно ще ходя да чистят инжектора, но сигурно края на лятото, защото сега в събота и неделя по сервизи не ми се ходи Ако разбереш откъде е проблема, ще се радвам да споделиш
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Здравей, Spark. Едва ли е от инжектора, но - пробвай. Преди моят да изгори смених свещи, бензинов филтър и всичко при обслужването. От тогава съм минал 7 хил. км / свещите са на 2 хил. / . Колата се държи все едно е на газ и свършва газта, или все едно някой отзад я дърпа. Ако успея да го отстраня - ще споделя.
      FIAT Brava 1.4 12V

      Коментар


        #4
        А мервал ли си налягането на горивната помпа?
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Какъв инжектор ти сложиха? Дали е точно същия? Защото ако е втора употреба, може да са ти сложили от друга кола...

          Коментар


            #6
            Налягането на помпата е нормално, а инжектора си го сменях сам и е същия. Евентуалната причина си мисля да не би да е в газоотводната система. Докато открия , че ми е изгорял инжектора правих няколко опита, от които е възможно да има насъбрал се нагар някъде из тръбите или катализатора. Но не съм сигурен а и доста пари дадох преди смяната на инжектора по елкони...
            FIAT Brava 1.4 12V

            Коментар


              #7
              Аз също имах проблем с придърпване и неравномерна работа на двигателя и също ходих в оторизиран сервиз на Фиат два пъти и твърдяха че всичко е наред но проблема продължи и на края се оказа че е от бобината имаше малка пукнатина и маистора предположи че оттам влиза влага и затова прави тези работи смених бобината и колата заспа та ако ти се занима свали си бобината и добре я прегледай


              Best Regards
              Fiat Brava 1.4 SX 12v

              Коментар


                #8
                tony__ написа:
                Аз също имах проблем с придърпване и неравномерна работа на двигателя и също ходих в оторизиран сервиз на Фиат два пъти и твърдяха че всичко е наред но проблема продължи и на края се оказа че е от бобината имаше малка пукнатина и маистора предположи че оттам влиза влага и затова прави тези работи смених бобината и колата заспа та ако ти се занима свали си бобината и добре я прегледай
                Благодаря , tony. Наистина имах проблем с нагар на контактната пластина на бобината. Въпреки, че доста време преди да сменя инжектора я оправих и нямаше проблем. Впочивните дни ще я прегледам.
                FIAT Brava 1.4 12V

                Коментар


                  #9
                  Колеги, за съжаление не е от бобината!Направо съм се видял в чудо!Ту се оправя, ту се разваля.. Тия дни ходих до Рожен - натам - без абсолютно никакви проблеми!На другия ден обаче, като почна едно прекъсване! Забелязах , че е различно при студен и топъл двигател. Това обаче ме насочва към мисълта, че не е по газоотводната система проблема. По ми се вижда реално да е от свещите или от кабелите им. Какво е мнението ви?
                  FIAT Brava 1.4 12V

                  Коментар

                  Working...
                  X