Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ Temprata Днес ме остави без ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОЩ Temprata Днес ме остави без ток

    Колеги, на темпрата се очертава едно проблемчеДнес както си карах към работа и изведнъж гледам всички уреди по таблото загасват, и накрая съжсем угасна всичко, както колата е в движение, в смисъл че мотора си работеше, когато това стана и после понеже съм на газ, се затвори клапана и колата умря, загасна и по инерция успях да паркирам пред една банка, откачих батерията, и след половин час като се върнах закачих всичко и успя да запали, докарах я пред работа и сега си зареждам батериятаВсичко съм сменил, четки, лагери, ремъка си е опънат незнам ........преди време пак ми направи този номер и затова сменях четките, ама сега направо ми даде шах
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    Не е от генератора. С развален генератор можеш да караш без проблеми часове, при светеща лампа за разряд на акумулатора. Провери внимателно масите от акумулатора към купето...
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Не знам за темпра как е, но при мен на Типото идентичен проблем се получи от масата, която е на лявата страница (в коша) зад левия фар!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        някакви други предложения или 100% лоша маса, и свързано ли е това че километража ми спира да отчита от време на време
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          принципно коелгите са прави, че на акумулатор можеш да карам много. без фарове и чистачки и вентилатор може и 300-400 км да минеш само на батерия. може би наистина да е маса, а реле сменял ли си, да не би то да ебава и понякога да зарежда, понякога не?
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Все пак провери си отново генератора. При мен имаше подобен проблем и лампата, че генератора не зарежда въобще не ми светна. Карал съм на акомулатор доста и ме остави в най-неподходящия момент (в друг град). Като казвам провери си генератора имам предвид сваляне и закачане на тестов стенд!
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              някой знае ли къде има такъв стенд във Варна и колко вземат за тестването, или трябва да ходя до русе
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Според мен е релето.

                Коментар

                Working...
                X