Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Налягане в гумите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    налягане в гумите

    Пренапомпаните гуми действително свалят разхода но дали пък не сдрада окачването.Така спестените от гориво парички дали няма да потеглят в друга посока

    Коментар


      #17
      ilko-gd написа:
      Този размер гуми го дават за Пунто МК2 с по-големите двигатели, JTD например. Моите са такива и ги карам на 2.2 и четирите. То си вози твърдичко де особено като през повечето време се возя сам в колата.
      А,защо да са само за JTD двигателя.Гледам в книжката има посочени 7 8 модела.Разликата между JTD и нормалния дизел,като килограми е само 20 в полза на JTD.Значи купето си е сметнато за този размер и по моята логика не би пречило да се сложат и на другия двигател.Някъде бях чел,че по широките гуми увеличавали шанса за аквапланинг,защото тежестта на купето оставала същата,а широчината се увеличавала и изпомпването на вода от гумите не било достатъчно,но щом разликата между двата модела е 20кг.значи самата кола си е сметната за този размер и не би имало негативи да се сложат и на по-малкия мотор.Освен негатива увеличен разход.И така спред вас цялата тази логика вярна ли е или не ?

      Коментар


        #18
        Абе незнам как ги карате тия коли с по 2.4-2.5. На мареата й дават 2.1 отпред и 2.2 отзад и съответно при много голям товар се вдига с една десета - 2.2 отпред и 2.3 отзад. Никога не съм виждал указания за никакъв автомобил предната ос да се помпи повече от задната.

        Коментар


          #19
          Не знам дали няма някаква разлика и в окачването, защото например дизелите са с вентилирани дискове отпред, а 1.2 бензин си е с обикновени от там и различните гуми.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #20
            batproho написа:
            Лично аз на JTD-то отпред ги помпя на 2.4 а отзад на 2.2 и съм доволен от возията но става въпрос за 195/50/15 .
            И аз съм така,отпред са 2,3 но си вози по твърдо заради ниските гуми, бих сложил по високи,но тези с които купих колата са на 2 години и имат доста още за каране Toyo tires R-1
            Fiat Bravo TD100

            Коментар


              #21
              Airfan написа:
              Никога не съм виждал указания за никакъв автомобил предната ос да се помпи повече от задната.
              При ненатоварен автомобил предните гуми в повечето случаи ги дават да са по-напомпани, в сравнение със задните.Например на Мондеото, което карам, на лепенката на колонката са дали предните да са 2.3, а задните 2.1. При натоварване с багаж и пътници на задната седалка ги дават 2.4-2.5 за всички гуми.Същата тенденция за помпане е имало на указанията и на предишните ми автомобили.
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #22
                ogi28b написа:
                sok1 - не трябва ли да си със следващата височина гуми - 65?
                По принцип трябва. Старите ми гуми бяха такива. Тази година обаче реших малко да повиша стабилността.
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  #23
                  В описанието на КИАта джипката дават такива стойности . Дали са реални като се има в предвид че все пак е тежка кола ?
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #24
                    коцев написа:
                    В описанието на КИАта джипката дават такива стойности . Дали са реални като се има в предвид че все пак е тежка кола ?
                    Няма ли толкова напомпани да са като мекици?Погледни за лепенка за налягането в гумите. Я на капачката на резервоара, я на врата или колона между вратите.
                    преди - TIPO
                    сега - VOLVO XC60

                    Коментар


                      #25
                      Съвсем нормално си изглежда, за толкова висока гума.

                      Коментар


                        #26
                        Абе аз сложих от Мерца гумите че са с хубав грайфер и са 195/70/15 и ги напомпих на 2 атмосвери . Добре вози с тия атмосвери и нямам проблеми при карането .Колата се държи нормално на пътя.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #27
                          От ръководството за Браво, модели след 12.98г. Без товар/ С товар/ Резервна гумаОтдолу, също има инфо за маслото и горивото.
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар


                            #28
                            А ми аз по-горе като писах че предните ги карам на 2.3-2.4 някои направиха ей такива .п.с. за JTD става въпрос.
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #29
                              Преди малко погледнах моите гуми(205/40/17), на които пише 340KPa(килопаскала), което е приблизително 3,4кг или атмосфери. А сега кажете на колко трябва да са ?
                              Fiat Coupe 16V Turbo

                              Коментар


                                #30
                                sa_sho написа:
                                Преди малко погледнах моите гуми(205/40/17), на които пише 340KPa(килопаскала), което е приблизително 3,4кг или атмосфери. А сега кажете на колко трябва да са ?
                                Щампованото на гумите не е ли максимално допустимото напомпване на такава гума?

                                Коментар

                                Working...
                                X