Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Налягане в гумите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Налягане в гумите

    Колеги,какво е препоръчителното налягане на гумите за Пунто МК2?И в момента съм с по различни гуми от предписаните от производителя,тях с какво налягане да ги помпя според вас?Размерът е 185/60/14.И при по високо налягане в гумата ли е по вероятно да я сцепиш в дупка или да и направиш балон или при по ниско?

    #2
    Налягането в гумите него ли препоръчва производителят им а не този на колата.Или бъркам.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Производителят на гумата едва ли знае на каква кола ще я сложиш?

      Коментар


        #4
        Re: Налягане в гумите

        Angelov78 написа:
        Колеги,какво е препоръчителното налягане на гумите за Пунто МК2?И в момента съм с по различни гуми от предписаните от производителя,тях с какво налягане да ги помпя според вас?Размерът е 185/60/14.И при по високо налягане в гумата ли е по вероятно да я сцепиш в дупка или да и направиш балон или при по ниско?
        според мен 2 - 2.2 атмосфери е нормално.може да ги понадуеш и на 2.5 ама ся в жегите не предпочитам лично да се надуват до толкова , а и така ще друса повече.тъй , че 2.2
        Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

        ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

        Коментар


          #5
          Лично аз на JTD-то отпред ги помпя на 2.4 а отзад на 2.2 и съм доволен от возията но става въпрос за 195/50/15 .
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Този размер гуми го дават за Пунто МК2 с по-големите двигатели, JTD например. Моите са такива и ги карам на 2.2 и четирите. То си вози твърдичко де особено като през повечето време се возя сам в колата.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              То си е и от теглото на автомобила , старото ми Bravo 1.4 12v с гуми 185/60/14 при 2.2 и на четирите вози по-твърдо.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                налягане в гумите

                Аз съм с гуми 195/65/15 По каталог ги дават от1.9 до 2.1 заковал съм ги 2 става въпрос за стило.

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Производителят на гумата едва ли знае на каква кола ще я сложиш?
                  Толкова години съм живял в заблуда ,то и толкова си проверявам гумите .Ама ми е интересно каде си помпите гумите че толкова прецизно всеки си следи атмосверите .Ако е по бензиностанциите техните манометри не стават са нищо.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Аз лично използвам цифров, защото колега от форума, който е много на "ти" с електрониката и компонентите ми беше казал, че датчиците за налягане които се използват в тези джаджи са доста точни. И наистина - от 10 измервания показва 10 еднакви показания. Дали обаче показва точно - няма как да знам. Веднъж го сравних с един чисто нов, аналогов, доста масивен и добре иглеждащ, и показанията на двата бяха 1:1. Последния път като ми правиха реглаж на предния мост, онзи каза, че са ми много напомпани гумите - на 2.6. Направи ги на 2.2, после си ги измерих с дигиталното - показваше 1.9 и бяха видимо меки. Та така, доверявам се на моята си машинка, която е някаква за 3-4 $ от Дийлекстрийм-а.

                    Коментар


                      #11
                      по-напомпани гуми=по-нисък разход на гориво.но не повече от 2.5.така е при мен(СТИЛО 195/65/15).
                      FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Аз сега разгледах в книжката,за средно натоварена кола ги дават 2,4 отпред 2,3 отзад.За много натоварена 2,5.

                        Коментар


                          #13
                          Особено пък за дизелов автомобил поне предните трябва да са 2.4-2.5 за отзад може и 2.2.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            При мен (Мареа Уикенд, 185/60/14) са 2,2 и четирите. Ползвам руски манометър от старата ми Лада, на друго вяра нямам.
                            Stop giving directions, just say "Follow me."
                            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                            Коментар


                              #15
                              sok1 написа:
                              При мен (Мареа Уикенд, 185/60/14) са 2,2 и четирите. Ползвам руски манометър от старата ми Лада, на друго вяра нямам.
                              Аз също ги правя на толкова, понякога предните ги правя на 2.25. Откъде тия цифри 2.4-2.5 - не знам. В ръководството на браво за този размер пише 2.2 за ТД 100 и 2.3 за ЖТД. 1 десета част да има разлика в налягането - гумата вече не прави същото петно и същото сцепление. Ние като обикновени шофьори няма как да го усетим в момента, но то се усеща в дъглосрочен план, чрез разлика в разхода на автомобила, различно износване на грайфера и др. sok1 - не трябва ли да си със следващата височина гуми - 65?

                              Коментар

                              Working...
                              X