Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със крушка на заден стоп на Фиат Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със крушка на заден стоп на Фиат Пунто МК2

    След като успях да сваля стопа благодарение на помощта на колегата не мога да разбера защо не ми свети крушката за мъгла.Тази която се намира най-отдолу на стопа.Проверих крушката не е изгоряла.Слагах и работеща пак не светва.Откачих буксата закачих я наново,размърдах я уж по добър контакт,но точно тази крушка не иска да светни.Издърпах и пластинката малко нагоре пак нямаше ефект.Това е на десния стоп.Само забравих да проверя да не е тази крушка за задната,а допълнителната крушка за мъгла да е само в левия стоп където нямам бяла част на стопа за задната....

    #2
    Точно тези два странни болта държат стоповете (единия горе на гредата под кръгла тапа и другия доло в багажника под мокета където е прорязан) Отиват се с пластмасовата приставка която седи в комплектът на резервната гума, като в дупката на дръжката слагаш отверката пак от комплекта или някоя друга. Ако ги нямаш тази неща в оригиналния комплект с гидоре или лула става но не си спомням точния размер мисля че 17 беше.
    Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

    Коментар


      #3
      Благодаря колега с отварянето се справих.Само остана другия проблем.Редактирах си първия пост.

      Коментар


        #4
        Да колега. Досетил си се, там където има бяло на стопа( демек десния) е светлината за задната. Усилената светлина за мъгла трябва да е в левия стоп. Ако и тя не свети не е задължително в самия стоп да има проблем. Аз карам браво там светлините за мъгла се пускат през отделни бутони( един за халогените отпред и един за левия стоп отзад) може проблема да е в бутона или в релето което ги пуска
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Да проверих го вече всичко е наред.Десния си свети при включена задна.Няма усилена светлина.Благодаря ви много.Този проблем е решен.

          Коментар


            #6
            На мен няколко пъти ми се налага да почиствам буксата на стопа от окисления и тн. като са насъберат листа и боклуци на уплътнението и влиза вода при куплунга. Предполагам че пробваш тази светлина когато си включил къси светлини или светлини за мъгла .... тогава сработва само ( при пуснати габарити не съм сигурен в момента трябва да погледна) Също така може и да провериш бушоните май беше на отделен но не мога да твърдя на 100% без да погледна ...
            Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

            Коментар

            Working...
            X