Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пожарогасител с изтекъл срок на годност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пожарогасител с изтекъл срок на годност

    Здравейте,Днес си взех комплект за колата аптечка+пожарогасител в много приятно пликче с дръжка, че ми омръзна да ми се мандахерцат някакви неща из багажника.Както и да е - въпроса ми е какво да си правя стария пожарогасител, който май е и с изтекъл срок на годност - на него има щампа годен до 03/2010. Не съм много запознат, дали има такова нещо като изтекъл срок на годност на пожарогасител, та да питам.
    Браво 1.6 16v 1996
    Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

    #2
    Задължително е всяка година да се минава профилактика на всички пожарогасители не само в колите .
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Да както казва колегата задължително по закон е всяка година да минаваш профилактика на пожарогасителя. Според мен е по добре да се мине такава, не защото закона го изисква, ами безопасността недай си боже живота ни може да зависи от това. Има места където ти дават лепенка за една година лепиш и си готов ( минаваш тънко и без усложнения). Имам приятел пожарникар ( техните пожарогасители също минават преглед пред независима оторизирана фирма) нищо че са пожарна както и да е. Та той ми е обяснявал, че с течение на времето праха вътре в пожарогасителя ( праха е по тежък от останалите съставки и се утаява на дъното) се сляга и достига до такова състояние подобно на циментиране. Ако пожарогасителя не се отвори да му се смени праха и да се напълни на ново то след като праха се циментира на дъното дори и ампулата с СО2 не може да го разбие. Така при задействане на пожарогасителя излиза набързо само СО2-то за секунда две и все едно че нямаме пожарогасител. Затова е хубаво самия уред да се занесе на такова място, на което е сигурно че ще бъде отворен, сменен праха и презареден със свеж газ, така че когато се наложи да знаем че можем да разчитаме на него. Друг е въпроса на колко места се прави това реално. Срока от една година не е измислен ей така , щот на някой му кефнало толкова. Просто се смята че след този период циментирането на дъното на пожарогасителя започва и той няма да работи на 100%
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Цитат от една друга тема:
        =Rudi= написа:
        Vladim написа:
        pecata написа:
        ....Трябвало всяка година да се заверява...
        Това пък, къде го пише?
        Навсякъде се позовават на БДС EN 3:2000, БДС ISO 11602-2:2003 "Защита срещу пожар. Носими и возими пожарогасители.Част 2: Контрол и техническо обслужване", като поставянето на стикери го описват като: "Едногодишна гаранция за извършената проверка, ремонт и зареждане."

        Коментар


          #5
          Каквото и да си говорим на всички ни е ясно че дори тези по 1 кг дето са с манометърче нищо немогат да направят ако се запали колата.Стават да угасиш запало кабелче нищо повече. Това при изправен в гаранция. Така че целия механизъм е едно лапане на пари. Не се мъчете с напразни терзания.И какъв е смисъла да си харчите пари и да храните разни фирми дето само слагат стикерчета? Аз през 2 год си купувам нов, а на стария му правя тест какво може да угаси. Последния не можа да угаси горящ пласмасов леген, какво остава за кола.Ако искате смислен пожарогасител трябва като от рейс, само че никой не би си носил такъв в колата.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Наскоро разбрах за тази заверка.Но на новия ми пожарогасител има стикер, че е годен до 2014. Сега трябва ли да минавам пак да ми лепят някаква друга лепенка всяка година? Това така...А какво да правя със стария? Не мога да хвърля просто в кофата за боклук? Някъде трябва да го предам или...
            Браво 1.6 16v 1996
            Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

            Коментар


              #7
              svilens написа:
              Наскоро разбрах за тази заверка.Но на новия ми пожарогасител има стикер, че е годен до 2014. Сега трябва ли да минавам пак да ми лепят някаква друга лепенка всяка година? Това така...А какво да правя със стария? Не мога да хвърля просто в кофата за боклук? Някъде трябва да го предам или...
              Е колега ако всички мислехме по такива дребни въпроси като тебе щяхме да сме...Швейцария.Хвърляй го стария в боклука, той все по някакъв начин ще стигне в надин.И не се тормози с лепенки и заверки. И това 2014 не му вярвайКупувай си на всеки 2 години нов. Струва 20 лв с манометърче и си има стикер. Поне ще имаш някаква минимална сигурност че ще помогне нещо.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                infineon написа:
                svilens написа:
                Наскоро разбрах за тази заверка.Но на новия ми пожарогасител има стикер, че е годен до 2014. Сега трябва ли да минавам пак да ми лепят някаква друга лепенка всяка година? Това така...А какво да правя със стария? Не мога да хвърля просто в кофата за боклук? Някъде трябва да го предам или...
                Е колега ако всички мислехме по такива дребни въпроси като тебе щяхме да сме...Швейцария.Хвърляй го стария в боклука, той все по някакъв начин ще стигне в надин.И не се тормози с лепенки и заверки. И това 2014 не му вярвайКупувай си на всеки 2 години нов. Струва 20 лв с манометърче и си има стикер. Поне ще имаш някаква минимална сигурност че ще помогне нещо.
                Ужас!!!Колега svilens, моля игнорирай поста на infineon. Не мога да си представя, че има чак толкова безотговорни хора.Предлагам ти да прочетеш това: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=30 - цялата страница. Има описани фирми, на които като звъннеш ще ти кажат какво да направиш със старият си пожарогасител.В никакъв случай не го изхвърляй в някой контейнер.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  тия от по 20 лева с манометърче където са, наистина са само за отбиване на номера пред кат нищо не гасят, ако искате да имате нещо което долу горе върши работа такъв от жигули от по-големите е идеален

                  Коментар


                    #10
                    Мен са ме учили да си купувам български. Когато го вземах моя беше 35 лв. правен във В. Търново. И той си има манометър( то май сега се изисква да има такъв). Не съм го ползвал, че да кажа дали работи. Надявам се да не се налага
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар


                      #11
                      nedialk00 написа:
                      тия от по 20 лева с манометърче където са, наистина са само за отбиване на номера пред кат нищо не гасят, ако искате да имате нещо което долу горе върши работа такъв от жигули от по-големите е идеален
                      Е този за 20 лв е с 1 кг прах,метален, с размер като тия за жигула.И за 35 да го купите няма да е по качествен при положение че го прави същата фирма.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар

                      Working...
                      X