Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

докъде ви стига стрелката на уреда за водата - брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    докъде ви стига стрелката на уреда за водата - брава 1.6

    на мен първа степен на перката ми включва веднага след средата, а втора степен там където е стрелката в момента или там където е синята лентичка, а най-много ми е стигала до там където е червената лентичка, при вас как е ? на мен по задръстванията ми върви почти само така както е на снимката
    Прикачени файлове

    #2
    по принцип така работи охлаждането на 1,6но в това време изобщо не трябва да се стига до пускане на втората степен
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      това го снимах онзи ден като беше 20 и нещо градуса, и докато обезвъдушавах на празен ход се качи до 2ра степен, а там където е червената лентичка ми е стигало 1 път миналото лято в най-големите жеги в задръстване

      Коментар


        #4
        а до синята стига ли често?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          сега като се позатопли почна да стига често, аз заради това почнах да се притеснявам, че зимата сложих един вернет и ме съмнява той, а преди седмица си смъквах водния радиатор да го чистя; извънградско няма проблем, но последния път на витиня на тунела посока софия ми качи почти до синята лентичка, ама бях с 4 човека и пълен багажник, на 3та на 4та че там някакви ремонти правеха имаше 60 ограничение и на климатик бях също

          Коментар


            #6
            при чистен радиатор първата степен се справящом си обезвъздушил на първо четене остават термостата и водната помпа...при изкачване и климатик е нормално да загрее до там
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              На Бравата за 4 години каране никога не съм видял стрелката над средата, дори и с четири човека през Петрохан лятото. За мен не е нормално. Сега и Пунтото с новият термостат пак там си стои без значение от товара, а при нас всичко е баири, магистрали няма.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                А аз за 5 години на 1.6 мотор не съм виждал срелката да се качи повече от 2мм над средата и то за карадко време.Имаш проблем решиго по навреме че идват жеги.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  имам да, и аз мисля че това не е нормално, и мисля че виновника е термостата вернет

                  Коментар


                    #10
                    Заглавието е за БИСЕРИ ОТ ФОРУМА "докъде ви стига стелката на уреда за водата фиат брава 1.6", моята СТЕЛКА не стига до уреда, тя си ми е в краката. Извинявай за офтопика, но не се сдържах. :PЗащо не го написа там?Модераторски екип на fiat-bg.org
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Колегата NikMar е прав , не може да не обърнем внимание на този бисер.. относно проблема , мисля ,че не би трябвало да има значение дали се кара колата по баир или по нормален път..... термостата не отпушва както трябва ! относно "стелката" - може да е тип "Индйска Кобра" и да се надига ... иначе и моята си стои в краката , един път не се е повдигнала :P
                      Fiat Bravo 1.2 16V, 99г. -

                      "Колата е като жената: обичаш ли си я , колкото и да ти харчи, няма значение"

                      Коментар


                        #12
                        NikMar, ако ще се заяждаш изобщо недей да пишеш или ми пиши на ЛС, изпуснал съм една буква вече голяма работа станала, на всеки може да се случи, какъв ти е проблема с уреда за водата - как да го наричам от днес нататък

                        Коментар


                          #13
                          миналото лято карах с термостат, който беше умрял в изцяло отворено положение и показанията на стрелката бяха сходни с тези на снимката, ако приемем че този сега не отваря докрай, термостата може да го изключа и да се насоча към водна помпа ?

                          Коментар


                            #14
                            Първо се насочи към датчика щом на отворен термустат показанията са такива по вероятно е той да прави номерца .А водната помпа се проверява лесно ако от маркуча на преливното казанче връща течност но с пълна струя значи работи.Аз залагам на датчика .
                            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                            Коментар


                              #15
                              възможно е да бъде той, аз не смених датчиците като сменях термостата(при мен са два), някой може ли да ми каже как да го проверя работи ли коректно с мултицет

                              Коментар

                              Working...
                              X