Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно!Проблем при Фиат 2.0 20в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно!Проблем при Фиат 2.0 20в

    Привет на всички съфорумници.Проблема е следния-Бравото ми пълни с бензин картера т.е. маслото осезаемо мирише на бенз също така като махнеш капачката на маслото пак мирише повтарям осезаемо на бензин.Нивото на маслото в двигателя се е покачило.....Направих си труда да поровя във форума да съм наясно но добих само някаква представа относно на какво може да се дължи проблема.....Накратко-ако може някой да даде компетентно мнение ще съм му благодарен....Малко оффтопик-Фиата е 147 коня няма и не е имал газ пали от четвърт разлика в оборотите няма не гори масло просто няма индикация за никакъв проблем...освен този.Може би е малко тромава до 4 хил оборота но това е мое мнение друго ХГТ не съм карал.....Наскоро смених маслото и сега пак е така.И още нещо-диагностика лови ли пикаеща дюза или незатваряща.Предварително ви благодаря....
    KingPin

    #2
    Дюзите се слагат на стенд и се мери разпръскването им и дали затварят както трябва, явно имаш повредена дюза.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Дали диагностика е решение на проблема?
      KingPin

      Коментар


        #4
        Колега мое мнение направо си смени дюзите ако имаш възможност най вероятно имаш теч от някоя дюза която не затваря достотачно

        Коментар


          #5
          Залагам на дюза. Провери си свещите една по една и ще разбереш коя е, лошо работещета е черна, а другите трябва да са бели. Едно приятелче с 1,6 браво имаше същия проблем тази зима и със смяната на дюза се оправиха нещата. Успех
          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

          Коментар


            #6
            От колко време я караш тази кола, по принцип си мирише и при мен незнам на какво казваш осезаемо на чист бензин явно, аз не съм имал никакви проблеми пък си е отдавна така.Ако ти се покачва нивото на маслото по принцип няма как да е от бензин, най вероятно антифриз, но и това ме съмнява. За колко време или киломерти се покачило нивото и с колко?Колко е разхода на безнин?Антифриза на какво ниво е?
            Bravo HGT 2.0 20V

            Коментар


              #7
              От скоро я карам колата.Не е антифриз смисъл не е мръднал от мястото си....пък и мирише на бенз...Маслото го смених преди 500 км.Все ми се върти в главата че дюза ако пикае колата няма да работи коректно...значи остава да не затваря.Дано е това че не мога да спра да го мисля Кво да ти кажа за разхода пич харчи си като за 2.0 20 11 до 14 зависи как я карам..тва в градски условия де.Благодаря на колегите писали по темата,очаквам вашите мнения...
              KingPin

              Коментар


                #8
                Моето мнение е да си я караш така, може и да си въобразяваш :D нали ти казвам и моята така си мирише, и на други коли им мирише на бенз маслото то и е нормално до някаде.А за вдигането на нивото виж .. пак си го засечи.
                Bravo HGT 2.0 20V

                Коментар


                  #9
                  На дълъг път карал ли си я? Говоря примерно да минеш 100-200км...

                  Коментар


                    #10
                    Може би Винтилиран да се окаже прав.....а за дълъг път още не ми се е налагало
                    KingPin

                    Коментар

                    Working...
                    X