Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Bravo - лоша миризма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Bravo - лоша миризма

    Здравейте,нов съм във форума, понеже от вчера съм собственик на Bravo 1,6 16V бензин. Взехме го от автокъща.На връщане по пътя започна да мирише много гадно и предното стъкло на няколко пъти се запотяваше. Не миришеше през целия път а само от време на време. След като пуснах климатроника на 4-та степен мисля, че се оправяше. При спрян или на 1-ва степен мирише. Миризмата наподобява по-скоро на прах, мръсотия, а не на масло. Спирахме 2 пъти, но никъде нищо не пуши и под капака.Имате ли идея къде може да е проблема? Видях във форума на няколко места споменават за профилактика на климатика/климатроника и радиаторчето. Дали в него ще е проблема?Утре ще сменя и поленовият филтър, но той беше сравнително чист като го изкарах да го видя.

    #2
    Колега, веднага виж нивото на антифриза Пипай с пръсти в краката на шофьора, на пода, на пасажера - също. Опипай навътре към средната конзола, виж дали някъде не е влажно или мокро. Възможно е да ти тече радиаторчето на парното, а изпарението на антифриз да се лепи по стъклото и да го замъглява. Беше ли мазно? Иначе със спрей за климатици за 4 лева от Ес Енд Кей има добър ефект, а по-скъпи варианти има на Вюрт, май че и на 3М имаше подобен спрей.

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързият отговор.Нивото на антифриза си е ок. Не се виждат никакви течове, всичко е сухо. Изпарението не мисля, че беше мазно, поне според моите разбирания за мазно. А и не остават никакви следи по стъклото.В момента едниственото, което се сещам е профилактика на климатика. Какви са тези спрейове? Може ли повече информация за тях. И ще спестят ли разглобяване на джабката и свалянето на радиатора?Иначе един майстор каза, че е възможно да е запушен катализатора и от там да връща разни газове. Но не съм сигурен, че това се отнася за същия проблем с миризмата.

      Коментар


        #4
        Честито за колата и добре дошъл!Според мен клапата за приток на свеж въздух е в затворено положение, и затова се потят стъклата, или отвора пред самата клапа е запушен от гниещи боклуци, които миришат лошо.

        Коментар


          #5
          ако си карал на отопление е 10000% радиаторчето на парното

          Коментар


            #6
            Какво значи на отопление. Климатроника беше настроен на 18-19 градуса - не повече Утре ще гледам по-обстойно, че ел Класикото наближава.

            Коментар


              #7
              Никъде не прочетох най-логичния отговор: филтъра за купето! Намира под отлявата страна на предното стъкло гледана отвън. Има една единична кора на две видии. Сменяш го с нов 12лв. и си ОК. Уверявам те че това че изглежда добре не е гаранция. Опитай пък дори и да не е от него ще ти се наложи да го смениш
              Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


              Когато целта е всичко и пътят е без значение!

              Коментар


                #8
                Изчисти и под пластмасата на чистачките,отворите за отводнаване.......че като се натрупа прах и влага....става блато..и ЧЕСТИТО !
                1234567890

                Коментар


                  #9
                  Interceptor написа:
                  Никъде не прочетох най-логичния отговор: филтъра за купето! Намира под отлявата страна на предното стъкло гледана отвън. Има една единична кора на две видии. Сменяш го с нов 12лв. и си ОК. Уверявам те че това че изглежда добре не е гаранция. Опитай пък дори и да не е от него ще ти се наложи да го смениш
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3774за този филтър ли става въпрос? Ще го сменя тия дни. Днес го свалих, но не изглеждаше толкова мръсен.Иначе е ясно, че кола втора ръка от автокъща няма как всичко да и е наред. И за 500 километра от София до Бургас това беше единствения проблем, който се забеляза. Ще сменя въпросният филтър, ще направим профилактика на климатроника ... и ще видим дали ще има промяна.Благодаря на всички за отговорите и предложенията. Ще обърна внимание на всичко, което сте писали ПП: пак да попитам за тези спрейове за климатици, някой може ли да ми даде повече информация?

                  Коментар


                    #10
                    =Rudi= написа:
                    Честито за колата и добре дошъл!Според мен клапата за приток на свеж въздух е в затворено положение, и затова се потят стъклата, или отвора пред самата клапа е запушен от гниещи боклуци, които миришат лошо.
                    Това като го чуя вече и ми се струва като замазване на положението !! при мен такава клапа дори няма направо дупка можем да се докоснем през нея и фиата се поти като свиня ...

                    Коментар


                      #11
                      Един съвет от мен. Наведи се в краката на водача и гледай под централната конзола. Там ще видиш двете тръби на парното! Под тях има нещо, като легенче! Бръкни с пръст меджу тръбите и ако се намокри , значи има теч от отоплителното радиаторче. Може да не долавяш минималната загуба на антифриз(ако има проблем с радиаторчето), но провери това което ти написах. Ако е сухо в легенчето, правиш профилактика на климатика със спрей, сменяш филтър(на купето), друг вариант е салона на колата да е изпран (тогава мирише на спарено)п.с. Да това е филтъра за който ти гововорят колегите!
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        baychev написа:
                        ... ПП: пак да попитам за тези спрейове за климатици, някой може ли да ми даде повече информация?
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=28495&postdays=0&postorder=asc&sta rt=60
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          durex_a написа:
                          =Rudi= написа:
                          Честито за колата и добре дошъл!Според мен клапата за приток на свеж въздух е в затворено положение, и затова се потят стъклата, или отвора пред самата клапа е запушен от гниещи боклуци, които миришат лошо.
                          Това като го чуя вече и ми се струва като замазване на положението !! при мен такава клапа дори няма направо дупка можем да се докоснем през нея и фиата се поти като свиня ...
                          Всеки пише от свои наблюдения - като затворя клапата се потят, като е отворена - не.
                          Interceptor написа:
                          Никъде не прочетох най-логичния отговор: филтъра за купето! Намира под отлявата страна на предното стъкло гледана отвън. Има една единична кора на две видии. Сменяш го с нов 12лв. и си ОК. Уверявам те че това че изглежда добре не е гаранция. Опитай пък дори и да не е от него ще ти се наложи да го смениш.
                          А че колегата ще смени филтъра смятах че е ясно без да го пиша. Нали зад него се намира клапата, която трябва да провери?

                          Коментар


                            #14
                            радиаторче...
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              кола

                              И за всеки случай си покрии централата на аербега да не се намокри долу под радятора на парното -климатика
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X