Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с пистов ремък marea jtd 1,9 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с пистов ремък marea jtd 1,9 105

    Здравейте, та направо към въпроса ... мареата и се откъсна съединителната ролка на генератора и "майстора" ми сложи нов генератор с обикновенна шайба и изкара доста време 5-6 месеца и скъса една писта на ремъка и купих нов сложиха го но се чуваше едно периодично църкане и след кратко време хлопане и новият ремък се посука и износи встрани на пистите. Та според майстора се е разбил обтегача , но го свалих и колелото изглежда здраво , върти се нормално. Майстора каза , че се дължело на това , че генератора е с обикновенна шайба , а не съединителна и това разбило обтегача , според други пък просто обтегача си е бил тръгнал и няма проблем , че генератора е с обикновенна шайба. Ако може да пуснете по някои съвет

    #2
    Като цяло... купи си точно такава шайба, каквато е нужна за този мотор! След това смени паразитната и обтяжната ролка и си купи нов ремък!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Ами то трябва целия обтегач да се смени, иначе така "плюе" ремъка.

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите ... тая шайба е много скъпа затова мислех да си я спестя за генератора , иначе за обтегача ми изглеждаше здрав и затова попитах.

        Коментар


          #5
          zeziok написа:
          Благодаря за отговорите ... тая шайба е много скъпа затова мислех да си я спестя за генератора , иначе за обтегача ми изглеждаше здрав и затова попитах.
          Икономията е майка на мизерията или спести си 1 днес за да дадеш утре 3 .Това го кажи и на майстора си поне ти така го наричаш.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Някой свалял ли е такава ролка от генератор ? Май с някакъв специален ключ ставало ... знам , че на стария ми генератор беше оста с резба и на ролката оста беше завита.

            Коментар


              #7
              zeziok написа:
              Някой свалял ли е такава ролка от генератор ? Май с някакъв специален ключ ставало ... знам , че на стария ми генератор беше оста с резба и на ролката оста беше завита.
              Аз съм свалял. Иска специален инструмент, който представлява тръбичка с шлици отгоре, която се вкарва в ролката, а през тръбичката се вкарва удължен шестостен, с който се държи контра на оста.

              Коментар


                #8
                А по принпит как се води по магазините тази ролка , като обикалям да знам какво да питам.

                Коментар

                Working...
                X