Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трака таблото на Bravo 1.8 - Решено!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трака таблото на Bravo 1.8 - Решено!

    на машината от подписа. Тракането е толкова дразнещо и силно, че дори и музиката не го заглушава. Забелязах, че се появява след като започне да загрява колата, когато е студена го няма и се чудя дали може да е свързано с отоплителното радиаторче. Най-лошото е, че не мога да локализирам откъде идва, излиза някъде от вътрешността на таблото. Свалях цялата средна конзола като си мислех, че е някъде от касетофона, ама уви...Дайте идеи, някой да се е сблъсквал с подобен проблем, вярно че карам само по дупки, ама окачването ми е перфектно, а като седне някой в колата ще си помисли, че се разпада тоя Фиат.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    #2
    Всеки се е сблъсквал с проблема Просто целият салон е направен от пластмаса, на мен ми е дотегнало вече и почти не го карам бравото.Имаше теми за намаляване на шума на тея кошници с ВД-40 и парцали по дупките, за да се намали обаче.Но нещо за което се сещам е да си извадиш почти всичко от колата(без багажника) защото може едни 2 кутиики за дискове да тракат яко и да се чудиш от какво е.
    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

    Коментар


      #3
      Бях махнал всичко от джабката и карах по павета с извадена джабка и разглобена централна конзола и трака се едно, че имам разбит тампон на носач и носача е вътре в купето, отвратителен шум, направо ми иде да го пусна да ходи в гората тоя Фияд.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Провери зад таблото, ако легнеш под него с фенерче може да видиш много неща и да ги напънеш за да разбереш кое може да е.Най-добре свикваи и ""волумето на макс""Аз така си свикнах и си карах, но понеже си взех друга кола, която по таблото има повече гума от колкото пластмаса, а на вратите само дръжките са пластмаса, та през каквато и дупка да мина не се чува тракането.Явно това е ключа-кола над 10годишна, да не трака.
        КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

        Коментар


          #5
          Пък моето Браво не тракаше,що ли го продадох...
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            Тракането търси в клапата за външния въздух или от другите клапи на въздуховодите те тракат така противно.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Клапа за рециркулация на въздуха нямам, а другите клапи, за да ги ревизирам трябва да сваля цялото табло, но наистина забелязах, че при тях има голям луфт. Най-странното е, че започва да чука след като колата почне да загрява, това не мога да си го обесня...
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Според мен виновника е "карданчето" на кормилния път! Наскоро имаше подобна тема, при мен също го има тракането..... най силно е при паваж и ръбести неравности, когато колата влиза с двете гуми едновременно в дупка
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #9
                  Реших проблема с уплътняване на топлите тръби минаващи покрай пластмасата на кутията съдържаща климатичното радиаторче. Отоплителното ми радиаторче е ново и явно има малка разлика от оригинала и с него тръбите опират в пластмасата отзад и се получава страхотно тракане, е вече го няма за щастие, само дано дунапрена издъжи повече на топлината.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар

                  Working...
                  X