Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи оборти на празен ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи оборти на празен ход

    От три дни при запалване оборотите на празен ход минават "2" и след като двигателят поработи 5 мин. започват постепенно да спадат и всичко се нормализира. Имате ли идея за възможната причина?Мерси!
    Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

    #2
    Re: Високи оборти на празен ход

    jsp написа:
    От три дни при запалване оборотите на празен ход минават "2" и след като двигателят поработи 5 мин. започват постепенно да спадат и всичко се нормализира. Имате ли идея за възможната причина?Мерси!
    Колата само на бензин ли работи?

    Коментар


      #3
      На бензин и газ карам. Превключването от едното на другото не променя стуацията с оборотите!
      Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

      Коментар


        #4
        Според мен се ебава синият датчик за температурата - подава грешно инфо и ECU - то вдига оборотите!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Само сутрин ли е, или при всяко палене на колата ти вдига обороти?Щото при мен сутрин като паля винаги са ми около и над 2000об. мисля, че е нормално това. Смукача си държи някакви оборти докато загрее колата и после си падат в нормите.
          "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
          дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
          Brava 1.4 12V

          Коментар


            #6
            Za kakvi 2000 oborota stava vypros. Pri zapalvane i normalna rabota na smukacha, trqbva da poddyrja okolo 800 ob/min, bez znachenie dali e zagrqla ili ne. Pone moqta beshe taka okolo 3 godini, predi da mi se skape typiq smukach. Probvah siniq dattchik - s normalno rabotesht go smenihi pak nikykyv efekt - qvno ne vzima info ot tam. Taka i ne moga veche 8 meseca nqkoi da go opravi ili da mi kaje ot kade vzima info.

            Коментар


              #7
              Провери си термостата... и при мен държеше около 1800 оборота при запалване и се колебаеха докато загрее. Сега държи 1400 оборота и със загравянето плавно падат до 800-900.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Провери си термостата... и при мен държеше около 1800 оборота при запалване и се колебаеха докато загрее. Сега държи 1400 оборота и със загравянето плавно падат до 800-900.
                Аз съм с чисто нов термостат и пак при палене ми вдига айде не 2000об. около 1500-600. След като си загрее си падат на 900. BAMZI, досега не съм чул на някой да му държи 800об. при студен двигател!?!
                "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
                дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
                Brava 1.4 12V

                Коментар


                  #9
                  source, моята си ги държеше 800 об. при това без значение дали я паля при -10 или при 30 градуса. Не знам - може би при мене е имало проблем с това. Но все пак ми се струва , че 1600 оборота са доста високи при студена кола на празен ход.

                  Коментар


                    #10
                    При мен оборотите при запалване си бяха също около 800 об. без значение дали е студен или не двигателя. 2000 об си е ненормална работа...все едно съм натиснал газта до средата... Започна да го прави при почти всяко запалване,но все пак не винаги...
                    Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

                    Коментар


                      #11
                      да кажа и азне е нормално студена кола да е на 800 оборотазимата като паля е на около 1400-1500сега в топлото време 1100 някъде
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        при студен двигател оборотите трябва да са сравнително високи и след това плавно да намаляват до нормалните 850.!
                        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                        Коментар


                          #13
                          sev написа:
                          да кажа и азне е нормално студена кола да е на 800 оборотазимата като паля е на около 1400-1500сега в топлото време 1100 някъде
                          Съгласен
                          FIAT Bravo 1.6 16V '97

                          Коментар


                            #14
                            Моля ви - кажете ми тогава от къде взима информация автоматичния смукач. Моя след смяна на двигателя въобще не деиства. Проверих моторчето - работи. Свалих от едно уно със същия двигател синия датчик и го сложих на моята и пак не задейства. Вече в чудо съм се видял и не знам как да го оправя. Така мисля освен на мен ще помогнете и на колегата, за да разбере от къде идва и неговия проблем.

                            Коментар


                              #15
                              И при мен оборотите при палене са около800,независимо дали е -15 или 15 гр.
                              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                              Коментар

                              Working...
                              X