Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростна кутия от ТИПО 1.6 моно на Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростна кутия от ТИПО 1.6 моно на Пунто 1.1

    Колеги дали скоростните кутии на пунто 1.1 и типо имат големи разлики и дали може да се замени кутия от типо 1.6 с кутия на някоя от модификациите на Пунто до 98" (или за конкретните 1.1 мотори)Моля колеги който знаят да помогнат
    Не е важно колко коня е колата важно е какво магаре я кара!
    ex Tipo 1.6 90HP;ех Tipo 1.4 75 HP;ex Alfa 145 1.9TD 90HP;now Lancia Delta 1.6 16V 1.3HP
    DREAMS: SEDICI !!!

    #2
    Никога не мой да стане това е със сигурност
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      Valiosport написа:
      Никога не мой да стане това е със сигурност
      Валка що мислиш така пробвал ли си или ей така си говориме ???? Аз искам инфо от колеги с опит
      Не е важно колко коня е колата важно е какво магаре я кара!
      ex Tipo 1.6 90HP;ех Tipo 1.4 75 HP;ex Alfa 145 1.9TD 90HP;now Lancia Delta 1.6 16V 1.3HP
      DREAMS: SEDICI !!!

      Коментар


        #4
        Ами поне на прима виста - полуоските се различават. На типото е с вътрешно каре тип "тройка" и лагер-маншон, а на пунтото е със семеринга и полуоската влиза на шлици в диференциала.

        Коментар


          #5
          Кутия от пунто 1.2 не става на 100% на типо 1.4. Пробвано,или по точно опит за проба.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Типо не съм имал ,но унота 2 броя и имам над тях наблюдения.Знам ,че мк2 уно с пунто стават кутийте.Незнам мк1 уно с типо дали стават (директен монтаж)И друго това че са различни типо-пунто както казват колегите ,но дали вътре 2те оси със зъбчатките са различни?Ако искаш мога да питам моя майстор той от нищо нещо прави и 100% ще знае .Имам също разглобена кутия от уно мк1 мога да направя снимки ако ти трябват.

            Коментар


              #7
              ///// написа:
              Ами поне на прима виста - полуоските се различават. На типото е с вътрешно каре тип "тройка" и лагер-маншон, а на пунтото е със семеринга и полуоската влиза на шлици в диференциала.
              Не е вярно имам едно пунто което карам и едно на части. Полуоските са с вътрешно каре с три лагера.Относно скоросите кутиите не са еднакви иначе ако решиш да сменяш определени предавки само може и да стане. Мисля, че шлиците на зъбчадките вътре са еднакви.

              Коментар


                #8
                Ако типото е 1.1 fire може и да имат нещо общо за 1.6 трябва визуална сверка
                '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                '97 Coupe 16VT 262WHP+

                Коментар


                  #9
                  Ако искаш определени предавки да сменяш както каза колегата по-горе имай в предвид ,че има няколко модификаций спрямо модела и обема ,тоест рядовете на зъбите не са еднакви или сменяш 1 или 2 зъбни колелета със същото предавателно ч-ло или направо 2те оси с наредени зъбни колела

                  Коментар

                  Working...
                  X